None

توضیح مختصر:

زمان مطالعه: 9 دقیقه

سطح: سخت

دانلود اپلیکیشن «زوم»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زوم» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زوم»

فایل ویدئویی

ترجمه‌ی درس

سلام به همه. به مقدمه خوش آمدید. برای نیمه اول از برنامه آموزشی ام محتوای امروز همانطور که پیش از این گفته بودیم، تجزیه و تحلیل در طی بحث و گفتگو این موضوع خواهد بود. و سپس در نیمه دوم ما در واقع مسئله را حل خواهیم کرد. بنابراین در اینجا ما در نیمه اول برنامه هستیم. موضوع چیست؟

پس شادی و انعطاف پذیری. خوب اینجا موضوع است (موضوع این است). شادی و انعطاف پذیری در منطقه من از جهان گم شده است اتفاق هایی که فقط در خارج از تورنتو کانادا برای نیمی از جمعیت ما وجود دارد.در سن 40 سالگی یک آمار واقعاً ترسناک است. 40 تا 50 درصد از مردم ما کانادایی هستند که در معرض ابتلا به بیماری روانی ، اضطراب و افسردگی می باشند. و این یک مسئله بزرگ است. پس چگونه است که این به جمعیت جوان ما رخنه کرده در حال حاضر تقریبا نیمی از 48 درصد دانش آموزان دبیرستانی احساسی به میزان متوسط تا شدید از اضطراب و افسردگی دارند و در واقع 15 درصد از آنها متمایل خودکشی هستند. بنابراین این یک نظریه نیست که خوشبختی و انعطاف پذیری از بین رفته است. متاسفانه این یک واقعیت است. زندگی حتی برای مدیریت کردن سخت تر شده بود و یا همینطور ما یک جمعیت داریم که برای مدیریت این کم توان تر می شود.

نظر شخصی من این است ما زمان آرامی برای استفاده کردن نداریم. برای نسل های قبلی نمایش هایی مانند “Leave It to Beaver “ برای مثال چیزی که من بعنوان یک کودک تماشا کردم شاید اینجا با خودم قرار گذاشته ام. آنها اوقات فراغت بیشتری دارند بچه ها از مدرسه به خانه بر می گردند برای بازی زمان دارند برای اجتماعی شدن زمان دارند. شاید در خانواده یک راه درآمد وجود داشته، اما امروز اگر شما یک مجرد هستید، ممکن است دو شغل داشته باشید یا ممکن است یک کسب و کار و یک شغل یا یک کسب و کار و یک شغل در یک کسب و کار بازاریابی شبکه داشته باشید. یا ممکن است یک تجارت و یک شغل داشته باشید یا تجارت و کار در حرفه بازاریابی شبکه ای داشته باشید. اگر شما یک خانواده هستید،اگر شما یک زوج هستید احتمالا چندین شغل دارید، ممکن است چند کار تجاری داشته باشید. و اگر شما یک جوان خوش شانسی هستید، شما با اطمینان از دوشنبه تا روز یکشنبه را رزرو کردید و برنامه ها و مدیریت و همه این ها را دارید.

بنابراین ما این زندگی پر مشغله را زندگی می کنیم و برای مردم مقابله با آنها سخت تر و سخت تر است. اکنون اغلب مردم می گویند شادی یک انتخاب است. خوب من در مورد آن نمی دانم. این می تواند بسیار توهین آمیز برای کسی که تماشا می کند و در حال حاضر خیلی احساس خوشحالی ندارد بنظر بیاید، یا احساس نمی کنید زندگی به روش شما پیش می رود ( آنطور که انتظار دارید) یا شما هیچگونه کنترلی ندارید یا فراتر از روشی است که در جریان است. و من درباره ی آن به طور متفاوت فکر می کنم. من فکر می کنم که انعطاف پذیری چیزی است که ما می توانیم انتخاب کنیم برای تسلط یافتن به طوری که هنگامی که ما قوی تر هستیم و چالش ها و مشکلات که در زندگی ما رخ می دهد راحت تر اداره می شود و ما می توانیم شادی را انتخاب کنیم. و دیدگاه ما احساس ما از زندگیمان تغییر می کند زمانی که ما انعطاف پذیریمان را افزایش می دهیم. بنابراین کمی انتظار غیر واقعی تا ساده به نظر می رسد به جهان بگویید سلام شما می توانید شادی را انتخاب کنید بدون معامله ای بزرگ. این واقعا سخت است زمانیکه مردم به سوی چیزهای چالش برانگیز می روند. پس چی؟ مشکل ما این است که شادی و انعطاف پذیری ناپدید شده حالا این چیست. پس منظورم چیست اثرات چه هستند چرا ما باید مراقب باشیم وچرا این موضوع بزرگ است.

خب بیایید از دید افراد جامعه به این موضوع نگاه کنیم. اگر شما یک شخص مجرد هستید سپس ممکن است احساس خوبی نداشته باشید چنانچه مردم زیادی که بر روی روحیه و شادی یا بهبود فکرتان موثر هستند. این را در نظر بگیرید اگر احساس خوبی نداشته باشید چگونه شما پیرامون سلامت شخصیتان موثر هستید. وقتی که در محل کار هستید، چقدر موثر هستید؟ چقدر یک سهم یا از خدمت به دیگران دارید. اگر شما در مورد خودتان احساس خوبی ندارید.پس بله، شما به میزان شادی و انعطاف پذیریتان اهمیت می دهید.و اگر این چیزها واقعا از دست برود، می توانید حتی نیاز به خدمات پشتیبانی داشته باشید و دیگران را در اطراف خود به پایین بسوی نا امیدی ببرید.حالا اگر شما یک زوج هستید چطور. اگر شما یک زوج هستید و یکی از شرکا احساس خوبی نکند.

این تاثیری بر روی تمام روابط خواهد داشت. می دانید این خنده دار است که مردم می گویند یکی از دلایل طلاق پول است. نه این نیست. استرس این پول مسبب است و فقدان انعطاف پذیری می تواند دستاویز این فقدان بعدی از شادی درحوالی این وضعیت باشد. و احساس رها کردن چون این نا امید کننده به نظر می رسد. مشکل پول نیست. شادی و انعطاف پذیری است. بنابراین ما قصد داریم بسوی اطلاعات بیشتر در مورد این که چگونه این جهان را تحت تاثیر قرار می دهد و آنچه که ما در مورد آن می توانیم انجام دهیم برویم. من می خواهم به شما بچه ها فقط سررشته ای بدهم از اینکه موضوع مهمی است به چه میزان یک تفاوت برای شما ایجاد خواهد کرد. بنابراین در سخنرانی بعدی دوباره بیایید و ما می خواهیم در مورد چگونه شادی و انعطاف پذیری بر زندگی شما موثر خواهد بود. و چگونه شما می توانید بیشتر از آن دریافت کنید عمیق تر توضیح دهیم.

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:
smollakochakian smollakochakian - مشارکت : 100.4 درصد
ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:
smollakochakian smollakochakian - مشارکت : 0.1 درصد

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.