درباره آزمون تافل

دوره تافل iBT ، فصل 1 : درباره آزمون تافل

درباره‌ی این فصل:

از جزئیات آزمون تافل اینترنتی مطلع شوید. این درسهای ویدیویی، ساختار و بخشهای آزمون را به شیوه ای ساده و جذاب به شما آموزش می دهد.

خلاصه فصل

شما از طریق درسهای جامع و سرگرم کننده‌ی این فصل ساختار تافل اینترنتی و نحوه نمره دادن آن را شناخته و رهنمودهایی درباره آمادگی برای آزمون دریافت می کنید. این درسهای کوتاه جزئیات فرآیند ثبت نام و وسایل مورد نیاز در جلسه آزمون را به شیوه ای ساده ارائه می کند. درسها بر موارد زیر تمرکز دارند:

  • هدف تافل
  • محتوایی که آزمون از آن سوال طرح می کند
  • انواع سوالات
  • فرایند ثبت نام
  • رهنمودهایی درباره آمادگی برای آزمون

پس از تماشای ویدیوهای این فصل علت استفاده‌ی دفاتر پذیرش دانشجوی دانشگاهها از این تست و نحوه آمادگی برای شرکت در آن را بهتر خواهید فهمید. این درسها کوتاه و دنبال کردن آنها آسان است، پس به راحتی اطلاعات مهم مربوط به آزمون در ذهنتان باقی خواهد ماند.

اهداف آزمون تافل اینترنتی

تافل اینترنتی برای ارزیابی میزان درک غیرانگلیسی زبانان را از این زبان طراحی شده است تا نماید. این آزمن بخشی از فرایند پذیرش موسسات آموزشی انگلیسی زبان است. این آزمون چهار بخش دارد که مهارتهای خواندن شنیداری، گفتاری و نوشتاری شما به زبان انگلیسی را ارزیابی می کند.درسهای ویدیویی این فصل مروری کلی بر هر بخش و انواع سوالاتی دارد که آزمون شامل آنها است. برخی از اهداف این درسها عبارتند از:

  • رهنمودهایی برای بهینه سازی عملکرد شما در آزمون
  • قالب آزمون
  • مهارت های پایه ای کامپیوتری که برای دادن آزمون لازم هستند

هر کدام از بخشهای خواندن و شنیداری شما را ملزم به پاسخگویی به حدود 35 تا 55 سوال و از جمله تعداد زیادی سوال چهارگزینه ای می کند. بخش گفتاری از شما می خواهد سخنرانی ارائه دهید که شامل بیان نظراتتان درباره یک موضوع یا استفاده از مهارتهای خواندن و شنیدار برای ساختن جواب است. در بخش نوشتار به سرعت دو مقاله آماده کرده و می نویسید.

این شامل 5 زیر است:

اگر زبان انگلیسی را به عنوان زبانی بیگانه می آموزید، احتمالا درباره تافل چیزهایی شنیده اید. این درس را تماشا کنید تا درباره ماهیت تافل، شرکت کنندگان آن، و اینکه آیا شما می توانید در آن شرکت کنید، مطالبی بیاموزید.

این درس را تماشا کنید تا مروری بر ساختار آزمون تافل داشته باشید. بخشها، انواع سوالات، زمان بندی و نمره دهی. بهتر است قبل از ورود به بخشهای منفرد، مروری خوب داشته باشید.

دانشجویان بسیاری از نظر علمی در حال آماده شدن برای تافل هستند اما روال اداری آن زمینگیرشان می کند. نگذارید این اتفاق برای شما بیافتد! در اینجا نحوه ثبت نام بی دردسر ارائه می شود.

نگذارید آمادگی ناقص در روز امتحان تمام کارهایی را که برای آمادگی برای آزمون انجام داده اید، به هدر دهد. در این درس از استاد مدیریت زمان راهکارهایی برای روز سرنوشت ساز خواهید آموخت.

آزمون تافل برای ارزیابی مهارت زبانی مورد نیاز برای گذراندن یک دوره آموزشی دانشگاهی به زبان انگلیسی به کار می‌رود. با خواندن راهنمایی های هر بخش و به خاطر سپردن آنها و کسب اطلاع از منابعی که باید برای آمادگی خود مطالعه کنید، نحوه موفقیت در این آزمون را بشناسید.

مشارکت کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.