ثبت نام آزمون تافل و لوازمی که باید به همراه داشت

توضیح مختصر: دانشجویان بسیاری از نظر علمی در حال آماده شدن برای تافل هستند اما روال اداری آن زمینگیرشان می کند. نگذارید این اتفاق برای شما بیافتد! در اینجا نحوه ثبت نام بی دردسر ارائه می شود.

زمان مطالعه: 14 دقیقه

سطح: خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زوم»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زوم» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زوم»

فایل ویدئویی

ترجمه‌ی درس

روال اداری تافل

پس می خواهید در آزمون تافل شرکت کنید. به احتمال زیاد کتابهای آمادگی برای آزمون را تهیه کرده اید- و همه چیز خوب پیش می رود. اما وقتی به آزمون فکر می کنید فرایند ثبت نام را فراموش نکنید! ثبت نام در آزمون تافل به نحوه نام نویسی در آزمون و درخواست رزرو زمان امتحان برای شما گفته می شود. این روال ممکن است پیچیده و گیج کننده شود و قوانین آن بسیار دقیق است، پس ارزش آن را دارد که از قبل روی آن کار کنید. در اینجا گردش کوتاهی خواهیم داشت و دقیقا آنچه را که باید بنویسید و لوازم مورد نیاز در روز امتحان را خواهیم شناخت.

ثبت نام

وقتی نوبت به ثبت نام در آزمون تافل می رسد، مهمترین قانون این است که همه چیز را تا جایی که می توانید از قبل انجام دهید. هیچ وقت برای کاری خیلی زود نیست! آسانترین راه برای ثبت نام در تافل انجام آنلاین آن در وبسایت ETS است. این کار را با گوشی تلفن همراه یا نامه نیز می توانید انجام دهید- برای مشاهده ی دستورالعمل مربوط به کشور خود به سایت ETS مراجعه کنید.

شما می توانید سه تا چهار ماه قبل از تاریخ آزمون ثبت نام کنید. باید در یک مرکز خاص ثبت نام کنید و مراکز آزمون خیلی زود پر می شوند، پس هر چه زودتر ثبت نام کنید، بهتر است. اگر دیر نام نویسی کنید، احتمال اینکه نتوانید در مرکز مورد نظر خود آزمون بدهید، بیشتر می شود. پس به محض اینکه فهمیدید می خواهید در آزمون شرکت کنید، نام نویسی کنید.

مهلت ثبت نام عادی هفت روز قبل از آزمون تمام می شود و روز امتحان هم حساب نیست. مهلت ثبت نام آنلاین جامانده ها سه روز قبل از آزمون تمام می شود و مجبورید 35 دلار بیشتر پرداخت کنید. مهلت ثبت نام تلفنی جامانده ها نیز 35 دلار بیشتر هزینه دارد و در ساعت 5 بعدازظهر روز قبل از آزمون به وقت محلی تمام می شود.

روش پرداخت: شما برای ثبت نام آنلاین می توانید از یک کارت اعتباری یا کارت بانکی، چک الکترونیکی یا حساب پی پال استفاده کنید. برای ثبت نام تلفنی می توانید از کارت یا چک الکترونیکی استفاده کنید. برای ثبت نام از طریق نامه می توانید از کارت، مانی اوردر یا چک شخصی استفاده کنید. میزان دقیق هزینه ی ثبت نام در کشورهای مختلف متفاوت است، پس برای اطلاع از جزئیات آن به وبسایت تافل مراجعه کنید.

کارت شناسایی حاوی اسم کامل، امضا و عکس: شما باید اطلاعات کارت شناسایی خود را در ثبت نام ارائه دهید. موارد ضروری کارت شناسایی از کشوری به کشور دیگر فرق دارد، پس برای اطلاع از کارت شناسایی مورد قبول در زمان ثبت نام در کشور خود به وبسایت تافل مراجعه کنید.

فرقی ندارد که آنلاین ثبت نام کنید یا با تلفن و یا نامه. در هر صورت باید اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، و اطلاعات شناسنامه ای را ارائه نمائید. شما یک مرکز آزمون را انتخاب و جای خود را رزرو خواهید کرد. هنگام ثبت نام همچنین می توانید 4 دریافت کننده نمره آزمون برای خود انتخاب کنید که افراد یا مدارسی هستند که بعد از آزمون نمره ی شما در آن را دریافت می کنند.

پس از ثبت نام

به محض ثبت نام یک شماره دریافت می کنید. آن را یادداشت کرده و در محلی امن نگهداری کنید. سپس می توانید به آمادگی برای آزمون بپردازید اما برای اینکه تمام مبانی ثبت نام را گفته باشیم، اضافه می کنیم که اگر در فاصله زمانی بین ثبت نام و روز آزمون اتفاقی پیش آمد، چه کنید.

اگر لازم شد که کسی را به دریافت کنندگان نمره اضافه کنید و یا تغییری در آنها انجام دهید، می تواند این کار را تا ساعت 10 شب قبل از آزمون به وقت محل مرکز آزمون انجام دهید. بعد از این ساعت باید هزینه اضافی پرداخت کنید. همچنین می توانید برای فرستاده شدن نمره تان به بیش از چهار نفر هزینه اضافی پرداخت کنید.

اگر نیاز به برنامه ریزی مجدد برای آزمون (تغییر تاریخ آن) داشتید، باید درخواست‌تان را حداقل سه روزقبل از تاریخ آزمون ارائه دهید و روز درخواست و روز آزمون هم حساب نیست. مثلا اگر ثبت نام کرده بودید که در روز چهارشنبه آزمون بدهید، باید تا روز شنبه تاریخ جدید را برنامه ریزی مجدد کنید. اگر بعد از این زمان اقدام کنید، هزِینه ثبت نام را از دست می دهید.

همچنین اگر لازم شد که امتحان را لغو کنید، باید این کار را حداقل سه روز قبل از آزمون انجام دهید. اگر به موقع آن را لغو کنید، نیمی از هزینه ثبت نام را پس می گیرید. در غیر اینصورت، اصلا هزینه ثبت نام به شما بازگردانده نمی شود.

روز آزمون

اگر نیازی به لغو آزمون نداشته باشید، سرانجام به روز آزمون می رسید. موضوع «زود اقدام کردن» اینجا نیز ادامه می یابد. برنامه ریزی کنید که حداقل 30 دقیقه قبل از زمان شروع برنامه ریزی شده برای آزمون به محل برگزاری برسید. اگر تا 30 دقیقه مانده به آزمون در محل نباشید، به شما اجازه ورود نمی دهند. اگر به فرهنگی تعلق دارید که ساعت اهمیت چندانی ندارد، یادتان باشد که این مسئله برای تافل بسیار مهم است و برگزارکنندگان  آزمون در این مورد بسیار سخت گیر هستند.

در روز آزمون باید موارد زیر را همراه خود داشته باشید:

  • شماره ثبت نام که هنگام نام نویسی دریافت کرده اید- اگر هنگام ثبت نام آن را یادداشت نکرده اید، می توانید با مراجعه به پروفایل آنلاین خود آن را پیدا کنید.

  • همان مدرک شناسایی عکسداری که برای ثبت نام استفاده کردید. نام و نام خانوادگیتان باید دقیقا با آن مطابقت داشته باشد. اگر اینطور نیست، اجازه شرکت در آزمون به شما داده نمی شود. کارت شناسایی‌تان همچنین باید عکس دار و حاوی امضای شما باشد. برگزارکنندگان آزمون تافل درباره مدارک شناسایی کاملا افراطی هستند بنابراین سه بار آنها را چک کنید تا از موارد زیر مطمئن شوید:

    • اسمی که با آن نام نویسی کرده اید دقیقا با نام روی کارت شناسایی منطبق باشد. این مسئله شامل علائم نگارشی، فاصله بین حروف و میان نام در صورت وجود می شود.

    • کارت شناسایی تان حاوی عکس و امضا باشد

    • مشخصات شناسنامه ای شما مشخصات یک کشور خاص را داشته باشد.

    • مشخصات شناسنامه ای به الفبای انگلیسی نوشته شده باشد.

همچنین اوراق شناسایی دیگری نیز به همراه داشته باشید زیرا ممکن است کارکنان مرکز آزمون در صورت وجود اشکال در مدرک شناسایی اول، از شما کارت شناسایی دوم بخواهند. هر چقدر هم کارت شناسایی با خود بردارید، زیاد نیست.

در مرکز آزمون از شما عکس گرفته شده و در کامپیوتری که برای آزمون استفاده می کنید، نمایش داده می شود. برخی از مراکز آزمون ممکن است حتی اثر انگشت، تشخیص صدا و سایر ابزارهای الکترونیکی تشخیص هویت را نیز به کار ببرند. تمام اینها برای اطمینان از این است که فردی که آزمون می دهد، خودِ شما باشید. مشخصات شناسنامه ای در تافل اهمیت بسیار زیادی دارد، پس آن را دست کم نگیرید.

آزمون کاملا کامپیوتری است پس نیازی نیست با خود مداد یا خودکار، ماژیک هایلایت، کاغذ یا دیگر ابزارهای نوشتن به همراه داشته باشید. در مرکز آزمون به شما یک برگه چکنویس و یک مداد خواهند داد. حتی اگر هم بخواهید، هیچ کاغذ دیگری به شما نخواهند داد. همچنین اجازه ندارید هیچ وسیله ی شخصی دیگری از جمله تلفن، ساعت، هدفون، دستگاه پخش موسیقی، دوربین یا چیزهای دیگر با خود ببرید. برای بخشهای شنیداری و گفتاری هدفون و میکروفون به شما می دهند. شما اجازه ندارید از میکروفون یا هدفون خودتان استفاده کنید.

اینها قوانین بسیاری درباره ی بایدها و نبایدهای آزمون تافل است و آنها درباره اجرای این قوانین بسیار سختگیر هستند. مشخصات شناسنامه ای مهمترین بخش است- بخشهای ضروری مربوط به کشور خود را دو بار بخوانید و کاملا اطمینان یابید که قبل از ثبت نام دارای مدرک شناسایی قابل قبول باشید.

خلاصه درس

در این درس یاد گرفتید چگونه برای تافل ثبت نام کنید و در روز امتحان چه چیزهایی به همراه داشته باشید. می توانید آنلاین و یا از طریق تلفن یا نامه ثبت نام کنید. شما به روشی برای پرداخت هزینه آزمون، یک مدرک شناسایی معتبر با نام و نام خانوادگی کامل، امضا و عکس نیاز دارید. ضروریات مشخصات شناسنامه‌ای و هزینه های ثبت نام از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، پس برای اطلاع از جزئیات وبسایت ETS را چک کنید.

در روز آزمون حداقل نیم ساعت قبل از شروع امتحان در محل باشید. مدارک شناسایی خود را که باید با نامی که با آن ثبت نام کرده اید مطابقت داشته باشد، ارائه دهید. همچنین شماره ثبت نام خود را ارائه دهید. هیچ وسیله ی شنیدن، ضبط، تلفن، دوربین، کاغذ، خودکار یا مداد متعلق به خود همراه نداشته باشید. اینها به هیچ عنوان در روز آزمون مجاز نیستند.

یک بار دیگر بگوئیم که مهمترین نکته این است که زود اقدام کنید. تا دقیقه ی پایانی صبر نکنید چرا که ممکن است در مرکز آزمون برای شما جا نباشد. ثبت نام سه تا چهار ماه قبل از تاریخ آزمون شروع می شود و آخرین روز ثبت نام بدون هزینه ی اضافی هفت روز قبل از روز آزمون است. زودتر اقدام کنید؛ قدردان خود خواهید بود!

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.