ثبت نام آزمون تافل و لوازمی که باید به همراه داشت

دوره: تافل iBT / فصل: درباره آزمون تافل / درس 3

ثبت نام آزمون تافل و لوازمی که باید به همراه داشت

توضیح مختصر

دانشجویان بسیاری از نظر علمی در حال آماده شدن برای تافل هستند اما روال اداری آن زمینگیرشان می کند. نگذارید این اتفاق برای شما بیافتد! در اینجا نحوه ثبت نام بی دردسر ارائه می شود.

 • زمان مطالعه 7 دقیقه
 • سطح خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زوم»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زوم» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زوم»

فایل ویدیویی

ترجمه‌ی درس

روال اداری تافل

پس می خواهید در آزمون تافل شرکت کنید. به احتمال زیاد کتابهای آمادگی برای آزمون را تهیه کرده اید- و همه چیز خوب پیش می رود. اما وقتی به آزمون فکر می کنید فرایند ثبت نام را فراموش نکنید! ثبت نام در آزمون تافل به نحوه نام نویسی در آزمون و درخواست رزرو زمان امتحان برای شما گفته می شود. این روال ممکن است پیچیده و گیج کننده شود و قوانین آن بسیار دقیق است، پس ارزش آن را دارد که از قبل روی آن کار کنید. در اینجا گردش کوتاهی خواهیم داشت و دقیقا آنچه را که باید بنویسید و لوازم مورد نیاز در روز امتحان را خواهیم شناخت.

ثبت نام

وقتی نوبت به ثبت نام در آزمون تافل می رسد، مهمترین قانون این است که همه چیز را تا جایی که می توانید از قبل انجام دهید. هیچ وقت برای کاری خیلی زود نیست! آسانترین راه برای ثبت نام در تافل انجام آنلاین آن در وبسایت ETS است. این کار را با گوشی تلفن همراه یا نامه نیز می توانید انجام دهید- برای مشاهده ی دستورالعمل مربوط به کشور خود به سایت ETS مراجعه کنید.

شما می توانید سه تا چهار ماه قبل از تاریخ آزمون ثبت نام کنید. باید در یک مرکز خاص ثبت نام کنید و مراکز آزمون خیلی زود پر می شوند، پس هر چه زودتر ثبت نام کنید، بهتر است. اگر دیر نام نویسی کنید، احتمال اینکه نتوانید در مرکز مورد نظر خود آزمون بدهید، بیشتر می شود. پس به محض اینکه فهمیدید می خواهید در آزمون شرکت کنید، نام نویسی کنید.

مهلت ثبت نام عادی هفت روز قبل از آزمون تمام می شود و روز امتحان هم حساب نیست. مهلت ثبت نام آنلاین جامانده ها سه روز قبل از آزمون تمام می شود و مجبورید 35 دلار بیشتر پرداخت کنید. مهلت ثبت نام تلفنی جامانده ها نیز 35 دلار بیشتر هزینه دارد و در ساعت 5 بعدازظهر روز قبل از آزمون به وقت محلی تمام می شود.

روش پرداخت: شما برای ثبت نام آنلاین می توانید از یک کارت اعتباری یا کارت بانکی، چک الکترونیکی یا حساب پی پال استفاده کنید. برای ثبت نام تلفنی می توانید از کارت یا چک الکترونیکی استفاده کنید. برای ثبت نام از طریق نامه می توانید از کارت، مانی اوردر یا چک شخصی استفاده کنید. میزان دقیق هزینه ی ثبت نام در کشورهای مختلف متفاوت است، پس برای اطلاع از جزئیات آن به وبسایت تافل مراجعه کنید.

کارت شناسایی حاوی اسم کامل، امضا و عکس: شما باید اطلاعات کارت شناسایی خود را در ثبت نام ارائه دهید. موارد ضروری کارت شناسایی از کشوری به کشور دیگر فرق دارد، پس برای اطلاع از کارت شناسایی مورد قبول در زمان ثبت نام در کشور خود به وبسایت تافل مراجعه کنید.

فرقی ندارد که آنلاین ثبت نام کنید یا با تلفن و یا نامه. در هر صورت باید اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، و اطلاعات شناسنامه ای را ارائه نمائید. شما یک مرکز آزمون را انتخاب و جای خود را رزرو خواهید کرد. هنگام ثبت نام همچنین می توانید 4 دریافت کننده نمره آزمون برای خود انتخاب کنید که افراد یا مدارسی هستند که بعد از آزمون نمره ی شما در آن را دریافت می کنند.

پس از ثبت نام

به محض ثبت نام یک شماره دریافت می کنید. آن را یادداشت کرده و در محلی امن نگهداری کنید. سپس می توانید به آمادگی برای آزمون بپردازید اما برای اینکه تمام مبانی ثبت نام را گفته باشیم، اضافه می کنیم که اگر در فاصله زمانی بین ثبت نام و روز آزمون اتفاقی پیش آمد، چه کنید.

اگر لازم شد که کسی را به دریافت کنندگان نمره اضافه کنید و یا تغییری در آنها انجام دهید، می تواند این کار را تا ساعت 10 شب قبل از آزمون به وقت محل مرکز آزمون انجام دهید. بعد از این ساعت باید هزینه اضافی پرداخت کنید. همچنین می توانید برای فرستاده شدن نمره تان به بیش از چهار نفر هزینه اضافی پرداخت کنید.

اگر نیاز به برنامه ریزی مجدد برای آزمون (تغییر تاریخ آن) داشتید، باید درخواست‌تان را حداقل سه روزقبل از تاریخ آزمون ارائه دهید و روز درخواست و روز آزمون هم حساب نیست. مثلا اگر ثبت نام کرده بودید که در روز چهارشنبه آزمون بدهید، باید تا روز شنبه تاریخ جدید را برنامه ریزی مجدد کنید. اگر بعد از این زمان اقدام کنید، هزِینه ثبت نام را از دست می دهید.

همچنین اگر لازم شد که امتحان را لغو کنید، باید این کار را حداقل سه روز قبل از آزمون انجام دهید. اگر به موقع آن را لغو کنید، نیمی از هزینه ثبت نام را پس می گیرید. در غیر اینصورت، اصلا هزینه ثبت نام به شما بازگردانده نمی شود.

روز آزمون

اگر نیازی به لغو آزمون نداشته باشید، سرانجام به روز آزمون می رسید. موضوع «زود اقدام کردن» اینجا نیز ادامه می یابد. برنامه ریزی کنید که حداقل 30 دقیقه قبل از زمان شروع برنامه ریزی شده برای آزمون به محل برگزاری برسید. اگر تا 30 دقیقه مانده به آزمون در محل نباشید، به شما اجازه ورود نمی دهند. اگر به فرهنگی تعلق دارید که ساعت اهمیت چندانی ندارد، یادتان باشد که این مسئله برای تافل بسیار مهم است و برگزارکنندگان  آزمون در این مورد بسیار سخت گیر هستند.

در روز آزمون باید موارد زیر را همراه خود داشته باشید:

 • شماره ثبت نام که هنگام نام نویسی دریافت کرده اید- اگر هنگام ثبت نام آن را یادداشت نکرده اید، می توانید با مراجعه به پروفایل آنلاین خود آن را پیدا کنید.

 • همان مدرک شناسایی عکسداری که برای ثبت نام استفاده کردید. نام و نام خانوادگیتان باید دقیقا با آن مطابقت داشته باشد. اگر اینطور نیست، اجازه شرکت در آزمون به شما داده نمی شود. کارت شناسایی‌تان همچنین باید عکس دار و حاوی امضای شما باشد. برگزارکنندگان آزمون تافل درباره مدارک شناسایی کاملا افراطی هستند بنابراین سه بار آنها را چک کنید تا از موارد زیر مطمئن شوید:

  • اسمی که با آن نام نویسی کرده اید دقیقا با نام روی کارت شناسایی منطبق باشد. این مسئله شامل علائم نگارشی، فاصله بین حروف و میان نام در صورت وجود می شود.

  • کارت شناسایی تان حاوی عکس و امضا باشد

  • مشخصات شناسنامه ای شما مشخصات یک کشور خاص را داشته باشد.

  • مشخصات شناسنامه ای به الفبای انگلیسی نوشته شده باشد.

همچنین اوراق شناسایی دیگری نیز به همراه داشته باشید زیرا ممکن است کارکنان مرکز آزمون در صورت وجود اشکال در مدرک شناسایی اول، از شما کارت شناسایی دوم بخواهند. هر چقدر هم کارت شناسایی با خود بردارید، زیاد نیست.

در مرکز آزمون از شما عکس گرفته شده و در کامپیوتری که برای آزمون استفاده می کنید، نمایش داده می شود. برخی از مراکز آزمون ممکن است حتی اثر انگشت، تشخیص صدا و سایر ابزارهای الکترونیکی تشخیص هویت را نیز به کار ببرند. تمام اینها برای اطمینان از این است که فردی که آزمون می دهد، خودِ شما باشید. مشخصات شناسنامه ای در تافل اهمیت بسیار زیادی دارد، پس آن را دست کم نگیرید.

آزمون کاملا کامپیوتری است پس نیازی نیست با خود مداد یا خودکار، ماژیک هایلایت، کاغذ یا دیگر ابزارهای نوشتن به همراه داشته باشید. در مرکز آزمون به شما یک برگه چکنویس و یک مداد خواهند داد. حتی اگر هم بخواهید، هیچ کاغذ دیگری به شما نخواهند داد. همچنین اجازه ندارید هیچ وسیله ی شخصی دیگری از جمله تلفن، ساعت، هدفون، دستگاه پخش موسیقی، دوربین یا چیزهای دیگر با خود ببرید. برای بخشهای شنیداری و گفتاری هدفون و میکروفون به شما می دهند. شما اجازه ندارید از میکروفون یا هدفون خودتان استفاده کنید.

اینها قوانین بسیاری درباره ی بایدها و نبایدهای آزمون تافل است و آنها درباره اجرای این قوانین بسیار سختگیر هستند. مشخصات شناسنامه ای مهمترین بخش است- بخشهای ضروری مربوط به کشور خود را دو بار بخوانید و کاملا اطمینان یابید که قبل از ثبت نام دارای مدرک شناسایی قابل قبول باشید.

خلاصه درس

در این درس یاد گرفتید چگونه برای تافل ثبت نام کنید و در روز امتحان چه چیزهایی به همراه داشته باشید. می توانید آنلاین و یا از طریق تلفن یا نامه ثبت نام کنید. شما به روشی برای پرداخت هزینه آزمون، یک مدرک شناسایی معتبر با نام و نام خانوادگی کامل، امضا و عکس نیاز دارید. ضروریات مشخصات شناسنامه‌ای و هزینه های ثبت نام از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، پس برای اطلاع از جزئیات وبسایت ETS را چک کنید.

در روز آزمون حداقل نیم ساعت قبل از شروع امتحان در محل باشید. مدارک شناسایی خود را که باید با نامی که با آن ثبت نام کرده اید مطابقت داشته باشد، ارائه دهید. همچنین شماره ثبت نام خود را ارائه دهید. هیچ وسیله ی شنیدن، ضبط، تلفن، دوربین، کاغذ، خودکار یا مداد متعلق به خود همراه نداشته باشید. اینها به هیچ عنوان در روز آزمون مجاز نیستند.

یک بار دیگر بگوئیم که مهمترین نکته این است که زود اقدام کنید. تا دقیقه ی پایانی صبر نکنید چرا که ممکن است در مرکز آزمون برای شما جا نباشد. ثبت نام سه تا چهار ماه قبل از تاریخ آزمون شروع می شود و آخرین روز ثبت نام بدون هزینه ی اضافی هفت روز قبل از روز آزمون است. زودتر اقدام کنید؛ قدردان خود خواهید بود!

متن انگلیسی درس

TOEFL Administration

So, you want to take the TOEFL. You’re probably already stocking up on test prep books - and that’s all well and good, but while you’re thinking about the test, don’t forget the registration process! Registration for the TOEFL is how you sign up for the test and reserve your testing time. It can get complicated and confusing, and the rules are very strict, so it pays to work on it in advance. Here, you’ll get a walkthrough of exactly what you’ll need to register and what to bring on test day.

Registration

When it comes to TOEFL registration, the most important rule is to do everything as far in advance as you possibly can. There’s no such thing as too early! The easiest way to register for the TOEFL is to do it online at the ETS website. You can also register by phone or by mail - check the ETS website for instructions for your country.

You can register as early as three to four months before the test date. You’ll have to register for a specific test center, and test centers fill up fast, so the earlier you register, the better. If you register late, you’re less likely to get the test center you want, so sign up as soon as you know you’ll want to take the test.

Regular registration closes seven days before test day, not counting the day of the test. Late online registration closes three days before test day, and you’ll have to pay an extra $35. Late phone registration also costs an extra $35 and closes at 5 p.m. local time the day before the test. To register you will need:

A payment method . For online registration, you can use a credit or debit card, an e-check, or a PayPal account. For phone registration, you can use a card or an e-check. For registration by mail, you can use a card, a money order, or a personal check. The precise fee varies by country, so check the TOEFL website for details.

An ID with your full name, signature, and photograph . You’ll have to provide your ID information to register. Specific ID requirements vary by country, so check the TOEFL site for which IDs are acceptable for your country.

Whether you register online, by phone, or by mail, you’ll have to provide information about yourself, including your name, date of birth, and ID information. You’ll choose a test center and reserve your spot there. At registration, you’ll also be able to designate up to four score recipients - these are people or schools who will get your scores after the test.

After Registration

As soon as you register, you’ll get a registration number. Write the number down and keep it somewhere safe. After that, you can mostly concentrate on your test prep, but just to cover all your bases, here’s what to do if something comes up between registration and test day:

If you need to add or change score recipients, you can do it online until 10 p.m. local test center time on the day before the test. After that time, you’ll have to pay an extra fee. You can also pay an extra fee to have scores sent to more than four recipients.

If you need to reschedule, you must leave at least three full days between your request and your test date, not including the day of the test and not including the day of your request. For example, if you’re registered to test on Wednesday, you need to reschedule by Saturday. If you reschedule late, you’ll lose your test fee.

If you need to cancel, you also have to do it at least three full days in advance. If you cancel on time, you’ll get half your test fee refunded. Otherwise, you won’t get a refund at all.

Test Day

If you don’t need to cancel, you’ll eventually arrive at test day. The ‘early’ theme continues here. Plan to arrive at the test center at least 30 minutes before your test is scheduled to start. If you get there later than 30 minutes in advance, you won’t be allowed in. If you come from a culture where ‘clock time’ is not very important, bear in mind that it is very important for the TOEFL, and the test administrators are extremely strict about it.

On test day, you should bring:

The registration number you got when you registered . If you didn’t write it down when you registered, you can get it by going to your online profile.

The same photo ID you used to register . Your name must appear exactly the same. If it’s not exactly the same, you won’t be allowed to test. The ID also needs to have a photograph and your signature. TOEFL administrators are downright fanatical about IDs, so triple-check to make sure:

The name you registered with EXACTLY matches the name on your ID, including punctuation, spaces, and your middle name if you have one.

Your ID has a photograph and a signature.

Your ID meets the requirements for your particular country.

Your ID is written in English-language letters.

Also, bring as much backup ID as you have because the test center staff may ask you for secondary ID if there’s any problem with your first one. There’s no such thing as too much ID.

You’ll also have your photo taken at the test site and displayed at the computer you use for the test. Some test centers might also get even fancier with thumb printing, voice identification, and other electronic ID verification. All this is to make sure that the person taking your test is really you. ID is a big deal on the TOEFL, so don’t mess around with it.

The test is entirely computer-based, so you don’t need to bring any pencils, pens, highlighters, paper, or other writing tools. You will be provided with scratch paper and a pencil at the test center. You’re not allowed to use any other paper even if you want to. You’re also not allowed to bring in any other personal devices, including phones, watches, headphones, music players, cameras, or other items. For the Listening and Speaking sections of the test, you’ll be given headphones and a microphone; you won’t be allowed to use your own.

That’s a lot of rules about what you can and can’t do, and they’re very strict about enforcing them. The most important part is the ID - read the requirements for your country twice and make absolutely sure you have an acceptable ID before you register.

Lesson Summary

In this lesson, you learned how to register for the TOEFL and what to bring on test day. You can register online, over the phone, or by mail. You’ll need a way to pay for the test and an acceptable ID with your full name, signature, and photo. ID requirements and registration fees change from country to country, so check the TOEFL website for details.

On test day, get to the test center half an hour early at the very least. Bring your ID, which should match the name you registered with exactly. Also, bring your registration number. Don’t bring any listening or recording devices, phones, watches, cameras, paper, pens, or pencils of your own: these aren’t allowed on the test anyway.

One more time, the most important part about all this is to get on it early. Don’t wait until the last minute, or you might not get a spot at your test center. Registration opens three to four months before the test date, and the last day to register without a late fee is seven days before the test. Do it early; you’ll thank yourself!

مشارکت کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.