بخش گفتاری تافل اینترنتی

دوره تافل iBT ، فصل 5 : بخش گفتاری تافل اینترنتی

درباره‌ی این فصل:

راهبردهای حرف زدن موثر به زبان انگلیسی را مرور کنید. درسهای ویدیویی و آزمونکها تمامی روشهای لازم در بخش گفتاری را به شیوه ای روشن و جذاب بیان می کنند.

بخش گفتار- خلاصه فصل

با استفاده از درسهای ویدیویی جامع و کوتاه ارائه شده در این فصل در راهبردهای انگلیسی حرف زدن مهارت کسب کنید. این درسهای سریع، با استفاده از ویدیوهایی که یادگیری را سرگرم کننده می سازند نحوه حرف زدنِ موثر و سازمان یافته را به شما یاد می دهند. درسهای این بخش بر موارد زیر تمرکز خواهند داشت:

  • تنظیم سرعت کلام

  • مدیریت اشتباهات هنگام حرف زدن

  • اصلاح خطاها هنگام صحبت

  • سازماندهی کلام

درسهای این فصل مهارتهای اصلی صحبت کردن، به کارگیری آزمونکها و درسهای تمرینی را به شما یاد می دهند تا اطمینان یابید مبانی صحبت کردن در شرایط رسمی و غیررسمی را درک کرده‌اید. درسها به صورت کوتاه ارائه می شوند تا به خاطرسپاری مفاهیم صحبت کردن منتقدانه برایتان آسانتر شود.

اهداف بخش گفتاری تافل اینترنتی

اگر انگلیسی زبان مادریتان نیست می توانید برای ارزیابی درک خود از آن در تافل اینترنتی شرکت کنید. دانشکده‌ها و دانشگاههای انگلیسی زبان این آزمون را برای پذیرش غیرانگلیسی زبانها ضروری کرده اند. بخش گفتاری حدود یک چهارم آزمون را تشکیل می دهد. اگر انگلیسی زبان نیستید، درسهای ویدیویی این فصل تمام مهارتهای گفتاری را که برای آماده شدن جهت دادن این آزمون لازم دارید، به شما یاد می دهند. برخی از اهداف این درسها عبارتند از:

  • انواع سوالات گفتاری که در آزمون مطرح می شوند

  • ساختار بخش گفتاری

  • روشهای یادداشت برداری

  • راهبردهای طوفان فکری

بخش گفتار شش نوع فعالیت ارائه می کند که از شما می خواهند درباره موضوعات مختلف صحبت کنید. در دو فعالیت از شما می خواهند نظرات و افکار خود را به عنوان جواب ارائه دهید. در بقیه فعالیتها باید از سایر مهارتهای خواندن و گوش دادن برای پاسخگویی استفاده کنید.

این شامل 11 زیر است:

مروری بر بخش گفتاری تافل داشته باشید. این درس درباره زمان بندی، انواع فعالیتها و انواع مهلت‌های پاسخگویی است.

چند راهنمایی برای مدیریت فعالیتهای مستقل در بخش گفتاری آزمون تافل ارائه می کنیم. اگر می دانید چطور به سوالات آزاد جواب بدهید، نباید برایتان ترسناک باشند.

دنبال تمرین روی فعالیت گفتاری در تافل می گردید؟ دیگر نگردید. در اینجا درسی با نمونه سوالاتی داریم که می توانید مهارتهای خود را در موارد زیر بسنجید

در انجام فعالیتهای ترکیبی تافل نیاز به کمک دارید؟ اینجا چند ترفند و راهکار داریم که به شما کمک می کنند از زمان آماده‌سازی بهترین بهره را برده و تا حد توان خود جوابهای تأثیرگذاری به سوالات بدهید.

از فعالیتهای گفتاری ترکیبی آزمون تافل نترسید. این فعالیتها بخشهای زیادی دارند اما اگر نحوه کار روی آنها را یاد بگیرید، چندان هم سخت نخواهند بود.

اینکه هنگام عصبی بودن تندتر حرف بزنید، کاملا عادی است اما این فهم حرفهای شما را دشوارتر می‌سازد. در اینجا نحوه کنترل و داشتن سرعت مناسب در صحبت کردن ارائه می‌شود.

برداشتنِ یادداشتهای خوب برای فعالیتهای گفتاری تافل می‌تواند تفاوت زیادی در نمره شما ایجاد کند. در این درس رهنمودها و ترفندهایی برای فعالیتهای مستقل و ترکیبی دریافت می‌کنید.

آیا هنگام صحبت زبانتان بند می آید؟ آیا فقط یک اشتباه کوچک شما را از کار بازمی‌دارد؟ در این درس راهکارهایی برای مدیریت خطاهای خود در همان لحظه و ادامه صحبت بیاموزید.

تشخیص اشتباهات در کلام خود همیشه آسان نیست. حتی اگر کسی را ندارید که با او کار کنید، در این درس رهنمودها و نصایحی برای ارتقای انگلیسی گفتاری شما ارائه می کنیم.

Do you have trouble coming up with answers for the independent speaking tasks? Or do you struggle to pick a side when you have to choose between two options? This lesson will help you brainstorm topics and examples to make your answers strong.

هنگام نوشتنِ متن سخنرانی لازم است اطلاعات را سازماندهی کنید و این موجب باورپذیری و قابل فهم شدن کلام می‌شود. سازماندهی کلام از نکته اصلی، بدنه و نتیجه گیریِ قانع کننده تشکیل می‌شود.

مشارکت کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.