TOEFL Writing - Grammar and Usage

دوره تافل iBT ، فصل 6 : TOEFL Writing - Grammar and Usage

درباره‌ی این فصل:

Review the rules and methods for proper grammar and usage. Video lessons and quizzes teach you all of the methods for writing essays with appropriate grammar and sentence structure in a concise and clear manner.

این شامل 24 زیر است:

با استفاده از مثالهای خاص، ایده‌های فوق‌العاده و سازماندهی، چیزهایی که موجب خوبی نوشته می‌شوند، از اندیشه‌های عالی گرفته تا اجرای عالی، و نحوه ارتقای نوشته‌های خود از قابل قبول به خوب را بیاموزید.

در اولین درسمان درباره این موضوع دشوار، راجع به زمان افعال و هماهنگی فاعل و فعل بیاموزید. برای کمک به درک این مفهوم مثالهایی خواهیم زد.

ضمایر برای اینکه طرفین گفتگو مجبور نباشند اسم هم را بارها تکرار کنند، فوق العاده اند، اما کاربردهای فراوان دیگری نیز دارند! در واقع می‌توانید بگوئید ضمایر، متن را قابل خواندن می‌کنند. در بخش اول به ضمایر شخصی و نحوه کاربرد آنها و سپس به انواع دشوارتر می‌پردازیم.

فکر می کنید ویرگول را می‌شناسید؟ شاید تعجب کنید. حتی مجربترین نویسنده‌ها هم در به یاد آوردن تمامی قواعد دچار مشکل می‌شوند. اصول استفاده از ویرگول را در اولین درس مربوط به ویرگول بیاموزید.

نقطه، دونقطه و نقطه‌ویرگول می‌توانند جمله را در مسیر خود متوقف کنند اما هدف هر کدام با دیگری فرق دارد. در این درس، شیوه و دلیل استفاده از آنها در نوشته را بیاموزید.

در این درس نحوه‌ی تشخیص اصطلاحات و افعال مرکب را خواهید آموخت. اگر بتوانید این بخشهای کلام را تشخیص دهید، خواهید توانست آنها را در نوشته‌ی خود به کار ببرید.

اینکه وقتی جمله‌ای خوب را موقع خواندن شناسایی می‌کنید به این معنا نیست که فکر می‌کنید نوشتن جمله‌ای خوب آسان است- تا چه رسد به ارزش یک مقاله. نحوه‌ی نوشتن جملات واضح را بیاموزید و جملات بدشکل و نیازمند به اصلاح را به جملات ارزشمندی تبدیل کنید.

ایجاد سبک نوشتاری خوب با ایجاد دایره واژگانی خوب شروع می‌شود. شما نمی‌توانید بدون داشتن توانایی انتخاب کلمات مناسب، طرح اولیه‌ی مقاله یا داستان را آنطور که دوست دارید، تهیه کنید. نحوه‌ی انجام کار را اینجا بیان می‌کنیم.

این درس را ندیده رد نکنید! شاید فکر کنید می‌دانید چطور فاعلها و فعلهای یک جمله را پیدا کنید اما ممکن است تشخیص دادن آنها سختتر از چیزی باشد که فکرش را می‌کنید. تشخیص فاعل و فعل تقریباً اولین مرحله از رمزگشایی چیزهای دیگرِ مربوط به انشای انگلیسی است.

شاید به شما گفته باشند که قبل از نوشتن هر مقاله‌ای لازم است ذهن‌انگیزی کنید. این ویدیو توضیح می‌دهد که چرا انجام ذهن‌انگیزی به عنوان بخشی از برنامه عادی نوشتن ارزش دارد.

مقاله‌های عالی از مفاهیم عالی تشکیل می‌شوند. رسیدن به مفاهیم عالی اولین مرحله مهم در مسیر نوشتن مقاله‌ای عالی است. چند روش محبوب و موثر ذهن‌انگیزی را بیاموزید که وقتی یک ساعت یا دو هفته برای نوشتن مقاله وقت دارید، مفید خواهند بود.

جملاتی که متعادل نیستند مسخره به نظر می‌رسند حتی اگر در نگاه اول به ظاهر کاملاً درست باشند. چیزهایی که جمله را متعادل می‌کنند، و روش اصلاح جمله برای متعادل کردن آن و شیوه نوشتن جملات زیبا و متعادل خود را بیاموزید.

تکهجمله، قطعات متصل با ویرگول و جملات چسبیده به هم، عیوب دستور و سبکی هستند که می‌توانند مقالات دانشگاهی را که از جنبه‌های دیگر بی‌عیب هستند، به طرزی جدی از دور خارج کنند. نحوه‌ی شناسایی و حذف این خطاها از نوشته‌های خود را اینجا بیاموزید.

هماهنگی فعل و فاعل دشوار است. یاد بگیرید که کدامیک از اسمهای خاص یا ضمایر مفرد یا جمع هنگام تلاش برای نوشتن مقاله‌ای با دستورزبان خوب، احتمالاً شما را دچار مشکل می‌کنند.

از موافقان، بیشتر درباره ویرگول بیاموزید! راههای زیادی برای استفاده مناسب از ویرگول در جمله وجود دارد (به هر حال ویرگول یکی از نشانه‌های اصلی است). این درس را تماشا کنید تا برخی از دامهای رایجتر که دانش‌آموزان هنگام تلاش برای استفاده از ویرگول در جای مناسب، در آنها گرفتار می‌شوند، بیاموزید.

وقتی نویسنده‌ای تلاش می‌کند از کلماتی استفاده کند که نشان می‌دهد افراد زیادی فقط یک چیز دارند یا از یک چیز (به طور مشترک) استفاده می‌کنند، در حالیکه آنها چیزهای مجزای خود را دارند و از آنها استفاده می‌کند، خطای رایجی اتفاق می‌افتد. این ویدیو نحوه‌ی تشخیص و اصلاح این خطا را توضیح خواهد داد.

جمله‌ی چندساختاری، اشتباهی رایج است که زمانی رخ می‌دهد که نویسنده جمله‌ای را با یک ساختار آغاز می‌کند اما در میانه راه ساختار دیگری اتخاذ می‌کند. این ویدیو نحوه‌ی شناسایی و اجتناب از این نوع خطا را به شما یاد می‌دهد.

این درس درباره‌ی شبه‌جمله‌های مستقل و وابسته و نحوه شکلگیری جمله از آنها است. شبه‌جمله‌های وابسته همانطور که از اسمشان پیداست، به سایر اجزای جمله وابسته هستند. از سوی دیگر، شبه‌جمله‌های مستقل می‌توانند به تنهایی بیایند. در این درس بیشتر بدانید.

در این درس نگاهی به ضمایر موصولی، انعکاسی، پرسشی و ملکی خواهیم داشت. این کار را با درافتادن با دوست‌مان گری با who، what، whom و whichever هایی که این ضمایر را می‌سازند، انجام می‌دهیم.

جملات شما ممکن است همیشه به آن اندازه که می‌خواهید، معنادار نباشند مخصوصاً اگر دو یا چند چیز را با هم مقایسه می‌کنید. مقایسه‌ها به راحتی غیرمنطقی، ناقص یا مبهم می‌شوند. در مسیر یادگیریِ نوشتن یک مقاله‌ی عالی، نحوه‌ی اجتناب از مقایسه‌های اشتباه را بیاموزید.

همیشه این کابوس را می‌بینم که همه‌ی معرف‌هایم نابجا یا معلق هستند و همه دارند به من می‌خندند. نگذارید این اتفاق برای شما بیافتد! دلیل اهمیت معرفها را بدانید و بدانید که قرار دادن آنها در جای مناسب حتی مهمتر از آن است.

شاید شنیده باشید که معلمتان از اصطلاح مجهول به معلوم بپردازد. اما اگر هیچگاه نفهمیده‌اید که معلوم یا مجهول نوشتن به چه معناست، با ما بمانید- و نحوه‌ی تبدیل جملات مجهول بدقواره را به جملات معلوم خوش‌ترکیب بیاموزید.

کلمات ربط مانند تابلوهای راهنمایی خواننده را در مقاله هدایت می‌کنند. این درس نحوه‌ی حرکت نویسنده‌ها از جمله‌ای به جمله‌ی بعد، داخل پاراگرافها و بین پاراگرافها برای روان نمودن تجربه‌ی خواندن را بررسی می‌کند.

اگرچه نوشتن جمله‌ی کامل آسان به نظر می‌رسد، اما ضرورتی است که حتی نویسندگان ورزیده را نیز به اشتباه می‌اندازد. در این درس نحوه‌ی نوشتن جمله‌ای کامل و دلیل اهمیت فراوان آن را بررسی می‌کنیم.

مشارکت کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.