دوره تافل iBT ، فصل 7 : کمک به نگارش مقاله

درباره‌ی این فصل:

روشهای اصلی نوشتن مقاله را مرور کنید. درسهای ویدیویی و آزمونکها تمامی روشهای نوشتن مقاله به شیوه ای ساده و روشن را در بر می گیرند.

کمک به نگارش مقاله- خلاصه فصل

از درسهای سرگرم کننده و جامع این فصل برای یادگیری نحوه ی نوشتن موثر یک مقاله استفاده کنید. این درسهای ویدیویی ساده و سریع مبانی مقاله نویسی اساسی را به شیوه ای در برمی گیرد که فراگیری مقاله نویسی را جالب و آسان می کنند. درسهای این فصل شامل موارد زیر است:

ایجاد طرح کلی مقاله

جلب مخاطب

نوشتن فرض اصلی یا بیان مسئله

طرح کردن بحث

متمرکز کردن مقاله

ارتقای محتوای مقاله

درسهای این فصل ساختار اصلی مقاله و تمام عناصر لازم برای نوشتن یک مقاله را دربرمی گیرد. هر درس دارای یک آزمونک خودسنجی است تا اطمینان یابید مطالب را کاملاً فهمیده اید و درسها در قالب بخشهای کوتاهی ارائه شده اند تا به شما کمک کنند به راحتی روشهای لازم برای نوشتن یک مقاله را یاد بگیرید.

اهداف بخش نوشتاری آزمون تافل اینترنتی

آزمون تافل اینترنتی مهارتهای ادارکی شما از زبان انگلیسی را به عنوان یک کابر غیربومی زبان انگلیسی می سنجد و برای ورود به دانشگاههای و دانشکده های انگلیسی زبان سراسر دنیا ضروری است. بخش مقاله نویسی یک چهارم آزمون را تشکیل می دهد و از شما می خواهد دو مقاله بنویسید. این درسهای ویدیویی درباره نوشتن مقاله تمامی موضوعاتیی را که برای دادن این بخش از آزمون به آنها نیاز دارید، دربرگرفته است. برخی از اهداف این درسها عبارتند از:

نوشتن مقاله ای خوب در مدت زمانی کوتاه

نوشتن بدنه مقاله قدرتمند

جلب توجه خوانندگان با نوشتن چیزی جذاب

بازخوانی و اصلاح مقاله

بخش نوشتار آزمون تافل اینترنتی دارای فعالیت نوشتاری ترکیبی و مستقل است. شما با استفاده از هدفون به یک متن گوش می دهید و متنی را می خوانید و بعد در قالب یکی از آن دو مقاله جوابی را برای این متنها می نویسید. سپس در مقاله دوم، می توانید نظر خود را درباره یک مسئله بیان کرده و از آن دفاع کنید.

این فصل شامل 14 درس زیر است:

 بازگویی سخنان دیگران بدون سرقت ادبی
درس 1 : بازگویی سخنان دیگران بدون سرقت ادبی

بیان سخنان دیگران به شیوه‌ای دیگر با سرقت ادبی فرق دارد. این درس را تماشا کنید تا یاد بگیرید چطور اطلاعات یک منبع را بدون سرقت ادبیِ کار نویسنده، گزارش دهید.

 چطور به سرعت مقاله ای عالی بنویسیم
درس 2 : چطور به سرعت مقاله ای عالی بنویسیم

بسیاری از آزمونها از شما می‌خواهند در زمانی محدود مقاله‌ای بنویسید. شاید از این فکر که در یک محدوده زمانی کم مقاله‌ای باکیفیت بنویسید، دچار وحشت شوید. اما می‌توانید آرام باشید- این ویدیو چهار گام اصلی را نشان می‌دهد که می‌توانید باسرعت مقاله‌ای عالی بنویسید.

 چطور یک طرح کلی بنویسیم
درس 3 : چطور یک طرح کلی بنویسیم

چه یک پایان‌نامه دکترا بنویسید و چه مقاله‌ای برای دبیرستان، نوشتن طرح کلی برای موفقیت در نوشتن ضروری است. این درس بر اهمیت طرحهای کلی تأکید می‌کند و بخصوص سه طرح کلی رایج برای استفاده نویسندگان را مطرح می‌کند.

 مقدمه مقاله- مسئله را بنویسید و مخاطب را جلب کنید
درس 4 : مقدمه مقاله- مسئله را بنویسید و مخاطب را جلب کنید

ما به اهمیت پاراگراف مقدمه و جلب مخاطب از طریق استفاده از روشهای جلب توجه، پل (ارتباط) و یا یک بیان مسئله‌ی بحث‌برانگیز نگاهی خواهیم داشت. در این درس سه مورد از رایجترین روشهای جلب توجه را به طور ویژه تعریف کرده و مثالهایی ارائه می‌کنیم.

 ساختار اصلی مقاله- مقاله ی پنج پاراگرافی
درس 5 : ساختار اصلی مقاله- مقاله ی پنج پاراگرافی

‌کار با یک ساختار مقاله‌ی از پیش تعیین شده، اجزای ضروری یک مقاله‌ی موفق را برای نویسندگان فراهم می‌آورد. در این درس روی ایجاد نسخه‌ی اولیه از مقاله‌ی پنج پاراگرافی کار کرده و بایدها و نبایدهای مهم را ذکر می‌کنیم.

 بیان مسئله چیست؟
درس 6 : بیان مسئله چیست؟

قبل از آنکه درباره یک بیان مسئله عالی صحبت کنیم، باید وقتی یک بیان مسئله‌ی خوب می‌بینید، بتوانید آن را تشخیص دهید. برعکس آنچه شاید به شما آموزش داده اند، بیان مسئله چیزی بیش از آخرین جمله‌ی اولین پاراگراف یک مقاله است.

 چطور یک بیان مسئله بنویسیم
درس 7 : چطور یک بیان مسئله بنویسیم

حیران مانده اید که بیان مسئله چیست؟ نگارش مسئله یا فرضی عالی نیاز به جادو یا بخت و اقبال ندارد بلکه نیاز به چند جز اساسی دارد که در درسی که در اداممه می آید، به شما ارائه می دهیم.

 چگونه در یک مقاله بحثی ترتیب دهیم
درس 8 : چگونه در یک مقاله بحثی ترتیب دهیم

هنگام نوشتن مقاله‌ای متقاعدکننده، باید درباره‌ی نحوه‌ی سازماندهی بحث خود از نحوه‌ی چیدمان نکات مهم گرفته تا نحوه و محل رد دیدگاه‌های مخالف فکر کنید. این ویدیو برخی از اصول ترتیب دادن یک بحث را در برمی‌گیرد.

 چگونه مقاله ای با متنی قوی بنویسیم
درس 9 : چگونه مقاله ای با متنی قوی بنویسیم

این ویدیو نحوه‌ی دستیابی به یک پاراگراف بدنه‌ی یکپارچه و منسجم در مقاله را به شما نشان خواهد داد. با نوشتن یک پاراگراف بدنه‌ی خوش‌ترکیب، مقاله‌تان خواناتر و دقیقتر خواهد شد و نمره‌ی بهتری برایتان کسب خواهد کرد.

 چطور مقاله خود را متمرکز کرده و به سوال (که خواسته یک مقاله بنویسیم) پاسخ دهیم.
درس 10 : چطور مقاله خود را متمرکز کرده و به سوال (که خواسته یک مقاله بنویسیم) پاسخ دهیم.

در این ویدیو یاد بگیرید چطور حتماً نوشته تان مستقیماً به تکلیفی که برایتان تعیین شده، مربوط باشد. سپس درباره ی تشخیص نقطه ای که احتمال دارد در آن از موضوع اصلی خود منحرف شوید و نحوه ی بازگشت به آن مطالبی بیاموزید.

 چطور با انتخاب و توسعه یک جاذبه توجه خواننده را جلب کنیم
درس 11 : چطور با انتخاب و توسعه یک جاذبه توجه خواننده را جلب کنیم

سه نوع جاذبه وجود دارد که می‌توانید برای تأثیرگذاری بیشتر استدلالهایتان در نوشته متقاعدکننده به کار ببرید. در این ویدیو مطالبی درباره جاذبه های منطقی، اخلاقی و عاطفی و نیز روش استفاده از آنها می‌آموزید.

 چطور یک مقاله شخصی بنویسیم
درس 12 : چطور یک مقاله شخصی بنویسیم

روزی از شما خواهند خواست مقاله‌ای شخصی بنویسید. این ویدیو را تماشا کنید تا نحوه‌ی تبدیل تجارب شخصی خود به مقاله‌ای تأثیرگذار را یاد بگیرید.

 چطور یک مقاله را از لحاظ املایی و دستوری غلط گیری کنیم
درس 13 : چطور یک مقاله را از لحاظ املایی و دستوری غلط گیری کنیم

غلط‌گیری آخرین مرحله‌ی اصلاح یک مقاله است- آن را از قلم نیاندازید! گاهی اوقات یک غلط تایپی می‌تواند کار سخت تمامی یک مقاله را به باد فنا دهد. این درس کمکتان می‌کند راهبردهای درست غلط‌گیری را بیابید.

 چطور محتوای مقاله را ویرایش کرده و ارتقا دهیم
درس 14 : چطور محتوای مقاله را ویرایش کرده و ارتقا دهیم

بازگشت به مقاله ای که نوشته اید، به منظور ارتقای واقعی محتوا می تواند کار دشواری باشد. خوشبختانه چند اصل اولیه وجود دارد که می توانید برای شکل دادن به مقاله ی خود به کار ببرید.

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.