بخش خواندن تافل - مبانی

دوره تافل iBT ، فصل 2 : بخش خواندن تافل - مبانی

درباره‌ی این فصل:

ترفندها و روش های خواندن را مرور کنید تا معنای کلمات و متنها را تشخیص دهید. درس‌های ویدئویی این بخش به شما روش‌های لازم برای خواندن متون آزمون تافل را به شیوه ای واضح و مختصر یاد می‌دهد.

خلاصه فصل

با تماشای درسهای ویدیویی سریع و تأثیرگذار درباره اصول خواندن و درک مفاهیم و استنباط مطالبی را بیاموزید. با استفاده از درسهای این فصل، مهارت یافتن در فرایندهای ساختن معانی و درک متون دانشگاهی آسان و سرگرم کننده است. این درس بر موارد زیر تأکید می کند:

  • استنباط معنای مورد نظر متن

  • استفاده از نشانه های بافت متنی برای ساختن معنی

  • استفاده از تجسم برای ارتقای ترفندهای خواندن

  • درک معنای صریح و ضمنی

ویدیوهای کوتاه، مفاهیم خواندن امتحانی را به درسهایی تقسیم کرده که دنبال کردنشان آسان است و این اطمینان را ایجاد می کند که در فرایند خواندن متون بتوانید خود را با سرعت آنها هماهنگ کنید.

اهداف بخش خواندن تافل اینترنتی

سخنگویان غیربومی زبان انگلیسی برای این در تافل اینترنتی شرکت می کنند تا درک خود را از زبان انگلیسی ارزیابی کنند. دانش‌آموزان مشتاقی که قرار است درخواست تحصیل در یک دانشکده یا دانشگاه انگلیسی زبان را بدهند، ملزم به دادن این آزمون هستند. تقریبا یک چهارم آزمون بر خواندن تمرکز دارد. درسهای ویدیویی این فصل ترفندهای اصلی مهارت یافتن در بخش خواندن همگام با درسهای اساسی درباره درسهای مربوط به خواندن و درک مفاهیم را ارائه می دهد. برخی از اهداف این درسها عبارتند از:

  • شرح سوالات خواندن آزمون

  • ساختار بخش خواندن

  • ترفندهای خواندن دقیق و خواندن کلی

  • روشهای رسیدن به اصل یک مقاله

  • روشهای استنباط

شما سه تا چهار متن از متون دانشگاهی خواهید خواند و سوالاتی را جواب می دهید که در قالبهای مختلف ارائه می شوند. این سوالات توانایی شما در دیدن ارتباط بین مضامین یا درک سازماندهی متن را می سنجد. همچنین ممکن است لازم باشد جمله ای را به بخشهای یک متن اضافه کنید یا به سوالات چندگزینه ای جواب دهید.

این شامل 11 زیر است:

اینجا پیش نمایشی از آنچه در بخش خواندن تافل خواهید دید از جمله متنها، انواع سوالات و زمان بندی وجود دارد. تافل با آزمونهای خواندنی که احتمالا در کلاس می دهید، فرق دارد، پس بهترین کار این است که برای آن آماده شوید!

سوالات خواندن برای یادگیری در آزمون تافل کاملا غیرعادی هستند- از این رو لازم است آنها را از قبل تمرین کنید! در اینجا درسی پر از تمرین و راهنمایی برایتان داریم تا وقتی نوبت آنها شد، برایشان آماده باشید.

آیا به دنبال رهنمودهایی برای کمک به عبور از بخش خواندن تافل هستید؟ بفرمائید! از مدیریت متن‌ها تا انواع سوالات و ترتیب پاسخگویی به آنها را برایتان گرد آورده ایم.

در این درس دو اصطلاح استنباط و معنای موردنظر را تعریف خواهیم کرد. سپس درباره مراحل استنباط در ادبیات صحبت خواهیم کرد.

در این درس نحوه استفاده خوانندگان از دانش قبلی، نشانه های مفاد متن و ساختار کلمه برای کمک به درک آنچه که می خوانند، خواهید آموخت.

در این درس تجسم را تعریف خواهیم کرد. سپس توضیح خواهیم داد که چرا این گام مهم است، چطور می توانیم تجسم کنیم، و چه زمانی باید تجسم کنیم. در آخر نگاهی به یک نمونه شعر خواهیم داشت و تجسم را تمرین خواهیم کرد.

شما می توانید با سختکوشی و مهارتی جسورانه از مفاد متنی برای اثبات معنای یک کلمه استفاده کنید. به عبارت دیگر در این درس خواهید فهمید چطور از مفاد متنی برای تشخیص معنای جمله استفاده کنیم.

در این درس تفاوت بین معنای صریح و معنای ضمنی یک کلمه را کشف کنید. نحوه استفاده نویسندگان از معنای صریح و ضمنی برای افزودن لایه های معنایی به کار خود و چند مثال را بررسی کنید.

در این درس درباره دو رویکرد مختلف به خواندن یک اثر ادبی (چیزهایی) می آموزید - ترفندهای خواندن کلی و خواندن دقیق. کشف کنید که چطور این دو دیدگاه را می توان با استفاده از مثالهایی از نمایشنامه‌ی رومئو و ژولیت عملی کرد.

در این درس قوائد سریع فهم اصل یا نکته یک جمله، پاراگراف یا مقاله را می آموزیم. این مهارت، سرعت خواندن شما را بالا می برد و کمکتان می کند تا خواننده و نویسنده ای موثرتر و کارآمدتر شوید.

آیا به کمی تمرین برای آزمون خواندن تافل نیاز دارید؟ درست آمده اید! در این درس نمونه ای متن با چند سوال دارید تا به تنهایی امتحان کنید.

مشارکت کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.