تمرین خواندن تافل

توضیح مختصر: آیا به کمی تمرین برای آزمون خواندن تافل نیاز دارید؟ درست آمده اید! در این درس نمونه ای متن با چند سوال دارید تا به تنهایی امتحان کنید.

زمان مطالعه: 12 دقیقه

سطح: خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زوم»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زوم» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زوم»

فایل ویدئویی

ترجمه‌ی درس

خواندن تافل

آزمون خواندن تافل دقیقا همانطوری است که به نظر می رسد. باید سوالاتی را درباره ی متنهایی پاسخ دهید که به تقلید از متنهای سطح دانشگاه طراحی شده اند. مجبور نیستید از قبل چیزی درباره موضوعات بلد باشید. تمام اطلاعاتی که نیاز دارد، در درون آزمون وجود خواهد داشت.

در تافل سه نوع سوال وجود دارد. برخی از آنها سوالات معمولی چند گزینه ای هستند. برخی دیگر از شما می خواهند جمله ای را در متن جای دهید. هر متن یک سوال از نوع سوم یعنی سوالات خواندن برای یادگیری نیز خواهد داشت. سوالات خواندن برای یادگیری آنقدر عجیب و خاص هستند که در درسی دیگر به طور مفصل خواهند آمد. اگر می خواهید آن درس را پیدا کنید نامش درباره سوالات خواندن برای یادگیری است.

در این درس فقط با دو نوع سوال چندگزینه ای و جای دادن جمله سروکار خواهیم داشت. در این درس یک نمونه متن خوانده و سپس درست مانند کاری که در تافل خواهید کرد، چند سوال درباره آن پاسخ خواهید داد. قلم و کاغذ بردارید تا هنگام خواندن متن از آن یادداشت برداری کنید. شما در آزمون واقعی این کار را خواهید کرد پس بهتر است آن را تمرین کنید. وقتی قلم و کاغذ را برداشتید، برگردید و برای خواندن آماده شوید!

متن

ابتدا متن را خواهید خواند. یادتان باشد که هنگام خواندن می توانید هر یادداشتی که بخواهید بردارید. متن روی صفحه، نمایش داده خواهد شد و می توانید هر میزان زمان که نیاز دارید ویدیو را نگهدارید تا آن را بخوانید. سعی کنید به سرعت بخوانید زیرا در آزمون فقط چند دقیقه برای خواندن هر متن وقت خواهید داشت. می توانید بلافاصله بعد از پاسخ دادن به سوالات به متن بازگردید.

مقاومت به آنتی بیوتیکها

داروهای آنتی بیوتیک که در سالهای دهه 1940 ساخته شدند، باکتری های عامل بسیاری از بیماری های عفونی از جمله عفونت لوزه ها، گلودرد میکروبی و اشرشیا کلی را می کشت. پیش از کشف آنتی بیوتیکها، این بیماریها بسیاری از مردم به خصوص کسانی را که دارای سیستم ایمنی ضعیفی بودند، می کشت. آنتی بیوتیکها به عنوان داروهای معجره گر با اقبال روبرو شدند؛ داروهایی که درد و رنج انسانهای بسیاری را التیام داد.

امروزه آنتی بیوتیکها به حدی رایج هستند که آنها را بی اهمیت می دانیم. اما متاسفانه استفاده ی بی رویه از آنتی بیوتیکها گران تمام می شود: مقاومت به آنتی بیوتیک. هنگامی که پزشکی از یک داروی آنتی بیوتیک برای کشتن باکتری استفاده می کند، برخی از باکتری ها به طور طبیعی دارای نقصی ژنتیک هستند که موجب مقاومتشان در برابر آنتی بیوتیک می شود. اگر آن آنتی بیوتیک با دوز کافی یا به مدت لازم مصرف نشود، تمام باکتری ها را نخواهد کشت و فقط ضعیفترها از بین می روند. باکتری های قوی و مقاوم تولید مثل کرده و ژنهای مقاوم به آنتی بیوتیک خود را به نسل بعدی منتقل می کنند. این موجب ایجاد نسلی از باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک می شود که به آن آنتی بیوتیک جواب نمی دهند (رویشان اثری ندارد).

باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک زمانی می توانند به وجود بیایند که یک آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز شود، اما او تمام قرصها را مصرف نکند. این باکتری ها بر اثر دامداری صنعتی نیز بوجود می آیند که در آن دامداران دوزهای بسیار کمی از آنتی بیوتیک ها را به حیوانات خود می دهند تا موجب رشد سریعترشان شوند.

اگر شخصی به نسلی از باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک آلوده شود، گاهی اوقات آنتی بیوتیک دیگر اثر می کند. پزشکان به طور فزاینده ای شاهد عفونتهایی مانند MRSA استافیلوکوک آورئوس مقاوم به چند دارو هستند که به تمامی داروهای شناخته شده مقاومند.

سوالات

متن همین بود. حالا نوبت سوالات است. در تافل باید هنگام کار روی سوالات، متن را در دسترس خود داشته باشید. اگر می خواهید برگردید و متن را چک کنید، به شروع بخشی که The Passage نام دارد برگردید. همچنین می توانید از یادداشتهای خود در سوالات استفاده کنید پس اگر خوب یادداشت برداری کرده باشید، پاداش خود را می گیرید. برای سوالات آماده اید؟

۱. در پاراگرف دوم، کلمه high بیشتر شبیه ….. است.

الف. گران ب. رو به بالا ج. عمودی د. بالا رفته

اگر می خواهید به متن برگردید یا نیاز به زمان دارید تا درباره سوال فکر کنید، ویدیو را نگه دارید.

گزینه الف جواب درست است. متن می گوید که استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها گران تمام می شود. کلمه high در اینجا به یک تپه یا منطقه ای که بالاتر از زمین است ربطی ندارد. در عوض این کلمه تاوان استفاده از آنتی بیوتیکها را توصیف می کند پس Expensive بهترین جواب است.

۲. نویسنده کدام یک از گزینه های زیر را عامل مقاومت به آنتی بیوتیک نمی داند؟

الف. افرادی که خیلی زود از مصرف داروهای آنتی بیوتیک خود دست می کشند.

ب. دامدارانی ک دوزهای پائینی از آنتی بیوتیکها را به حیوانات خود می دهند تا موجب رشد سریعتر آنان شوند.

ج. بیمارانی که برای عفونتهای ویروسی خواهان آنتی بیوتیک هستند.

د. نویسنده تمامی این موارد را عامل ایجاد باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک می داند.

اگر می خواهید به متن برگردید یا نیاز به زمان دارید تا درباره سوال فکر کنید، ویدیو را نگه دارید.

گزینه ج صحیح است. گزینه های الف و ب هر دو در پاراگرف 2 هستند اما گزینه ی ج اصلا در متن نیست. به احتمال زیاد گزینه ج در واقع یکی از علل مقاومت به آنتی بیوتیک است اما یادتان باشد که سوال از شما نمی پرسد که چه چیز درست یا نادرست است؛ سوال از شما درباره آنچه در متن موجود است، می پرسد.

۳. جمله زیر را در نظر بگیرید.

با اینحال تعداد آنتی بیوتیکها بسیار کم است و آنتی بیوتیکهای جدیدی در حال ساخت است.

در متن چهار عدد از 1 تا 4 داخل کمانک قرار دارد. جمله ی بالا در محل کدامیک از این اعداد جای دارد؟

الف.(۱)
ب.(۲)
ج. (۳)
د.(۴)

اگر می خواهید به متن برگردید یا نیاز به زمان دارید تا درباره سوال فکر کنید، ویدیو را نگه دارید.

گزینه د جواب صحیح است. گزینه الف نادرست است زیرا جمله ای درباره محدودیتهای آنتی بیوتیک ها در وسط پاراگرافی که درباره استقبال از آنتی بیوتیکها در ابتدای کشف صحبت می کند، جایی ندارد. گزینه ب نادرست است زیرا کلمه however در ابتدای جمله نشان دهنده تضاد است اما جمله ی قبل از کمانک 2 با جمله ی مورد نظر تضادی ندارد. در مورد گزینه ج نیز همین طور است.

خلاصه درس

در این درس کار روی یک متن ریدینگ و سوالات آن در تافل را تمرین کردید. متنهای ریدیگ تافل طوری طراحی شده اند که شبیه متنهایی باشند که باید برای درسهای دانشکده بخوانید. با اینحال لازم نیست از قبل درباره موضوع اطلاعات داشته باشید؛ تمام چیزهایی که برای جواب دادن به سوالات نیاز دارید در همان صفحه وجود دارد.

در متون خواندن تافل سه نوع سوال وجود دارد: سوالات چندگزینه ای، سوالات جایگذاری، و سوالات خواندن برای یادگیری. در این درس فقط سوال چندگزینه ای را تمرین کردید. اگر می خواهید روی سوالات خواندن برای یادگیری کار کنید، باید به درس دیگری بروید.

اگر در این سوالات آنطور که می خواستید عمل نکردید، چرا درسی دیگری را درباره ترفندها و رهنمودهای تافل چک نمی‌کنید و بعد دوباره امتحان کنید؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 11 در فصل 2 از دوره زیر هستید:

تافل iBT

9 فصل | 96 درس

1. ساختار بخش خواندن تافل

2. درباره سوالات خواندن برای یادگیری

3. بخش خواندن تافل - راهکارها

4. استنباط چیست؟ چطور معنای مورد نظر را استنباط کنیم؟

5. ساختن معنا از روی نشانه های مفاد متن، دانش قبلی و ساختار کلمه

6. ترفندهای خواندن با استفاده از تجسم

7. چطور از مفاد متن برای تشخیص معنای کلمات استفاده کنیم

8. معنای ضمنی و معنای صریح یعنی چه؟ تعاریف و مثالها

9. ترفندهای خواندن دقیق در مقایسه با خواندن کلی

10. جان کلام یک مقاله را بفهمید و خواندن و درک مفاهیم را ارتقا دهید

11. تمرین خواندن تافل 👁

2. تفاوت بین موضوع و استدلال در یک متن

3. شناخت لحن، و حس و حال در متن

4. ساختار نوشته چیست و چگونه بر معنا اثر می گذارد؟

5. نحوه استفاده از متن برای جهت دهی به تعبیر شما از آن