آغاز یک سفر جدید

دوره: The Science of Well-Being / فصل: Introduction / درس 1

آغاز یک سفر جدید

توضیح مختصر

من این سخنرانی ها را در کالج سلیمان، درست در خانه ام آغاز کردم تا گروهی از دانش آموزان را با علم روانشناسی آشنا کنم. این امر به شما اجازه می دهد تا اقداماتی مانند لذت بیشتر و قدردانی و خواب و ورزش را که این علم گفته است، می تواند شادی در زندگی تان را افزایش دهد را، دنبال کنید. من امیدوارم که هم در هنگام آموزش علم شادی به شما تغییراتی ایجاد شود و هم اینکه ابزارهایی که نیاز دارید تا این شیوه ها را در زندگی روزانه خود اعمال کنید، به شما اعطا کند.

  • زمان مطالعه 1 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زوم»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زوم» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زوم»

فایل ویدیویی

ترجمه‌ی درس

من پروفسور لوری سانتوس، استاد روانشناسی و علوم شناختی هستم و از اینکه در این سفر به من می‌پیوندید تا کمی درباره علم شادکامی مطالبی را بیاموزیم، هیجان زده هستم. من این سخنرانی‌ها را در کالج سولومون شروع کردم، دقیقاً همین‌جا، تا علم روانشناسی را به گروه کوچکی از دانش آموزان معرفی کنیم. و همچنین فکر کردیم که این ممکن است برای دانش آموزان ییل مفید باشد، از این رو می‌خواستیم آن را به یک گروه بزرگ‌تر تبدیل کنیم، اما شما نیز می‌توانید به ما ملحق شوید و این سخنرانی‌های کوتاه در مورد علم شادی را تماشا کنید، اما نسبت به چگونگی توسعه این تمرین‌ها در زندگی خودتان نیز فکر کنید. به همین دلیل است که ما از طریق این مرکز برای آموزش و یادگیری یک برنامه بسیار جدید و جذاب اقدام کرده‌ایم. این برنامه به عنوان ReWi شناخته شده است که به شما این امکان را می‌دهد تا تمام شیوه‌هایی که علم ادعا می‌کند که می‌تواند سبب افزایش شادی در زندگی شما شود را پیگیری کنید. مواردی مانند حس دوست داشتن بیشتر و قدردانی و خواب و ورزش و… . همان‌طور که در سخنرانی‌ها مشاهده می‌کنید، ما شما را تشویق می‌کنیم که از برنامه استفاده کنید تا تلاش کنید این شیوه‌ها را در زندگی خودتان پیاده کنید. من امیدوارم که این ابزارها در دیدگاه شما نسبت به علم خوشبختی تفاوت ایجاد کند، و به شما ابزارهایی که لازم است با آن، این شیوه‌ها را در زندگی روزمره خود ایجاد کنید را، بدهد. امیدواریم شما از دیدن این (مجموعه) لذت ببرید. ممنونم

متن انگلیسی درس

I’m Professor Laurie Santos, a professor in psychology and cognitive science. And I’m excited that you’re going to join me on this journey to learn a little bit about the science and also the practice of well-being. I started these lectures, here in Solomon College, right here in my home, to introduce a small set of students to the science of psychology. And we thought that it might be so beneficial to Yale students, we wanted to bring it to a bigger group, and that’s where you come in. You get a chance to watch these short lectures on the science of happiness but also to think about how to develop these practices in your own life. That’s why we’ve developed through this Center for Teaching and Learning a very cool new app. It’s known as the ReWi app. It allows you to track all these practices that science has told us can increase happiness in your life, things like savoring more and gratitude and sleeping and exercise. As you watch the lectures, we encourage you to use the app to try to track these practices in your own life. I hope it’ll make a difference, both in terms of teaching you about the science of happiness, but also giving you the tools you need to apply those practices in your daily life. We hope you enjoy it. Check out the lectures, thanks.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.