پرسش و پاسخ

دوره: The Science of Well-Being / فصل: How Can We Overcome Our Biases / درس 7

پرسش و پاسخ

توضیح مختصر

  • زمان مطالعه 10 دقیقه
  • سطح سخت

دانلود اپلیکیشن «زوم»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زوم» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زوم»

فایل ویدیویی

ترجمه‌ی درس

درباره این موضوع صحبت کنید و به من بگویید که می‌توانم از سالن غذاخوری بپرسم، “ اوه، این استراتژی چطور پیش می‌رود؟ این به این معنی است که شما به احتمال زیاد تلاش خود را برای انجام این تلاش عمدی انجام می‌دهید، نه فقط به گونه‌ای که اجازه دهید آن را کاهش دهد. و بنابراین، این چیزی است که ما الان داریم انجام می‌دهیم. بنابراین، هر کسی که بخواهد برخی از این عادت‌ها را به اشتراک بگذارد، چه کار خواهید کرد؟ فریزر؟ می‌تونم یه سوال سریع بپرسم؟ بله، کاملا. و در اینجا باید بگویم. آیا دلیلش این است که شما تا هفته بعد منتظر هستید تا در مورد این چیزها صحبت کنید، این است که شما خوشبختی مان را قطع می‌کنید؟ این چیزی است که دارد اتفاق می‌افتد؟

بله، دقیقا. خوب، دو دلیل، یکی این است که من می‌خواهم خوشبختی شما را قطع کنم، من انتظار شما را دارم. دومین چیز این است که در هفته آخر خواهید دید، نکات پایانی بسیار مهم هستند، و بنابراین، اگر من به این ها خاتمه دهم، آن‌ها با شما بهترین کار را خواهند کرد. دلیل دیگر این است که این چیزها واقعا کار می‌کنند و شما به چند هفته نیاز دارید تا این شیوه‌های ارادی را بیشتر از آنچه که می‌خواهید انجام دهید، انجام دهید. بنابراین، یک روش کلی برای دیوانگی من در مورد این چیزها وجود دارد.

خبر خوب این است که با این حال، این تکنیک‌ها که ما فقط در مورد آن‌ها صحبت کردیم، واقعا قدرتمند هستند، چون آن‌ها برای شما کار زیادی نمی‌کنند تا بتوانند به طور کامل بربدبختی غلبه کنند. شما می‌توانید در حال حاضر شغلی که حقوق بسیار بزرگی به شما می‌دهد را دوست داشته باشید، مانند تلاش برای رسیدن به درجات خوب، شما می‌توانید همه جوایز و تمجیدهایی را که فکر می‌کنید شما را خوشحال می‌کنند را دوست داشته باشید. این راهی برای گرفتن چیزهایی است که فکر می‌کنید شما را شاد می‌کند و واقعا به شما اجازه می‌دهد که شما را خوشحال کند. بنابراین، به طریقی، قدرتمندتر از چیزهایی است که از دست داده‌اید. اما بله، دارم حرف‌های شما رو گوش می‌کنم، خوبه. این را جالبی است. بسیار خوب، اما چه کسی می‌خواهد که مرتکب جرم شود؟

بله. همچنین سوال بعدی، چرا شما پیشنهاد حذف رسانه‌های اجتماعی به جای آموزش نحوه استفاده از آن به روش سالم را پیشنهاد می‌کنید؟ آیا چیزهای مثبت هم وجود ندارند که شما می‌توانید خودتان را ابراز کنید و با مردم ارتباط داشته باشید، آیا شما هم آن قسمت را از دست نمی‌دهید؟ آره. بنابراین، این واقعا یک سوال واقعا خوب است، و من در مورد آن بیشتر فکر کردم چون قرار بود بخش خوشبختی را کنار هم قرار دهم. از آنجا که یکی از بخش‌های خوب رسانه اجتماعی این است که اغلب ابزاری برای خوشبختی، درست است؟ مثل این که در مورد داستان‌های اسنپ چت فکر کنید، اغلب شما یک داستان در مورد چیزی که واقعا می‌خواهید در مورد چیزی که می‌خواهید به آن فکر کنید، انجام می‌دهید. اغلب، ما در حال گرفتن عکس‌هایی از غذاهای خوش‌مزه و یا چیزهایی که می‌خواهیم با دیگران به اشتراک بگذاریم، هستیم. و این کار به ما اجازه می‌دهد این کار را انجام دهیم که شبیه به یک نفر در خوشبختی بود، که من می‌خواهم این را با شخص دیگری شریک شوم و به افراد دیگر اجازه دهم آن را ببینند.

بنابراین، از یک طرف، می توان از آن برای خوب استفاده کرد، اما من فکر می‌کنم دو ویژگی از آن وجود دارد، حتی زمانی که ما از آن برای لذت بردن از آن استفاده می‌کنیم. یکی از آن چیزهایی است که وقتی در مورد این موضوع صحبت کردیم که آیا عکس‌ها می‌توانند لذت بخش را افزایش دهند، من باید بگویم که گاهی اوقات شما از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، “اوه خدای من، من باید یک عکس از این را بگیرم”، “اوه خدای من، من باید دوست داشته باشم”، و یا شما در حال انجام کار اسنپ چت و تایپ کردن آن هستید، و دوست دارید که تمرکز حواس خود را خراب کنید. بنابراین، من فکر می‌کنم این کار بیشتر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم.

نکته دوم این است که، برای بهتر یا بدتر، گاهی عمل ما می‌تواند تاثیر منفی بر افراد دیگر به خاطر مقایسه اجتماعی داشته باشد. بنابراین، برای هر بار من یک عکس عالی از غذای خود می‌گیرم و این وعده غذای خوشمزه عالی را دارم که باعث می‌شود کسی که غذای عالی بخورد، احساس بدی درباره خودشان داشته باشند، و بنابراین، داشتن بخش‌های خوب با بخش‌های بد دشوار است. اما من فکر می‌کنم که اگر شما متعهد به ایجاد رسانه‌های اجتماعی هستید، و حدس من این است که اغلب شما نمی‌خواهید به من اعتراف کنید که قصد دارید اسنپ چت را حذف کنید، به اندازه کافی منصفانه است، فکر می‌کنم ارزش پیدا کردن راه‌هایی برای کمک کردن به تغذیه شما کمی مثبت است.

همانطور که گفتم، شما همه ممکن است مرتکب اشتباه بیشتر در تغذیه خود شوید تا به چیزهای بهتری دست یابید، دوست داشته باشید چیزهایی را مزه کنید که دیوانه‌وار نیستند و یا باعث نمی‌شوند که مردم بد حس کنند، درست است؟ همچنین می‌توانید سعی کنید این کار را کمی بهتر انجام دهید، بنابراین شما نمی‌توانید به آن عادت کنید، که من فکر می‌کنم بسیاری از مردم از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، مثل اینکه اجازه دهید ببینم چه اتفاقی دارد می‌افتد، “ یا این که شما را با اطلاعاتی که بدتر است به شما می‌دهد. شما می‌توانید در مورد انتخاب خود برای رفتن به آن فعال باشید. و من فکر می‌کنم اگر شما این کار را به روش انجام دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که به اندازه کافی دقت کنید تا این گونه فکر کردن را انجام دهید، که اگر شما آن را به طور فعال انتخاب کنید، در اینصورت همه چیز و چیزهای ناگهانی باعث نمی‌شوند شما احساس بدی داشته باشید، چون شما دوست دارید، “ بسیار خوب، صبر کنید.

این چیزی است که اسنپ چت انجام می‌دهد، گاهی اوقات این احساس را دارم، و شما متوجه خواهید شد و این می‌تواند به نوعی مانع بر روی آن شود. بنابراین، من فکر می‌کنم راه‌هایی برای استفاده مثبت از آن وجود دارد. من فکر می‌کنم که مشکل دیگر افراد نیستند، و جالب است که من فکر می‌کنم تکامل رسانه‌های اجتماعی بیشتر و بیشتر به سمت مقایسه اجتماعی افراطی سوق یافته‌است. در آن روز، دقیقا مثل این بود که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، و حالا، عکس و رسانه‌ها و این داستان‌های عجیب و غریب، شما واقعا این داستان را درباره این که چقدر عالی هستید و چه چیزهایی را بازگو می‌کنید. بنابراین، من نگران این هستم که سه سال از حالا، حتی بیشتر رسانه‌های اجتماعی در آنجا وجود خواهند داشت.

بنابراین، راه‌های مثبتی وجود دارند که شما می‌توانید انجام دهید، اما به نظر می‌رسد که آن‌ها بسیار فعال هستند، آن‌ها قصد دارند تلاش عمدی شما را برای مثبت کردن آن‌ها انجام دهند. سوالات دیگر؟ در اولین سخنرانی، شما در مورد تصورات نادرست درباره خوشبختی صحبت کردید و اشاره کردید که داشتن شغل خوب یا کسب درآمد زیاد چیزی نیست که ما را خوشحال می‌کند. اما اگر این کار خوب باشد و پول زیادی به دست آورد، این کار را می‌کنید چون شما می‌خواهید تمام این تجربیات جدید را بپردازید و به چه چیزی مربوط می‌شود، به چه چیزی فکر می‌کنید؟ بله.

بنابراین، چیزی که دوست دارم از این سخنرانی بگیرید این است که، آن چیزهایی که فکر می‌کردید می‌خواهید شما را خوشحال کند، می‌تواند شما را خوشحال کند اگر شما فردی هستید که آن عادات عمدی را در مکان قرار می‌دهد. بنابراین، تصور کنید که دوباره، بیایید حتی یک شغل خوب هم داشته باشیم، که فکر می‌کنم برخی از شما در این دنیای فانتزی فکر کنید که “روزی یک کار خوب خواهم داشت”. شما دانش آموزان ییل هستید، و درست است که شما می‌توانید هر روز بیدار شوید و مانند “گاو مقدس”، من در مدرسه هستم، انگار واقعا می‌خواستم به مدرسه بروم.” مجسم کنید 14 ساله هستید، و اینگونه حس کنید که این بهترین است.

و اگر اینطور احساس نمی‌کنید، واقعا این کار را بکنید، مثلا بنشینید و در عرض دو هفته بنویسید که فارغ‌التحصیل شده‌اید. مثل این که درباره دوستانتان فکر کنید، درباره چیزهایی که در اینجا خنک بودند فکر کنید، در مورد چیزی که در طرف مقابل با شما رو به رو هستند فکر کنید، و اینکه چطور زمان خود را سپری می‌کنید و این که چطور متفاوت است. دقیقا ۱۵ دقیقه وقت صرف نوشتن آن کنید، و من شرط می‌بندم که حتی اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مثلا به من پوزخند می‌زنند، “ این بهترین است “، چون شما احساس نمی‌کنید که این این بهترین بود ، “این واقعا خوب است” و می‌تواند آن را روشن کند. و بنابراین این ایده این است که شما می‌توانید از یک شغل خوب لذت ببرید، می‌توانید از یک ازدواج لذت ببرید، می‌توانید از بودن در ییل لذت ببرید، اگر این تمرینها رادرجای بگذارید.

اگر این کار را نکنید، نقاط مرجع شما تمام ضربه را از دست خواهند داد. آن‌هایی که در دنیا هستند، فیلتر خوبی ندارید، آن‌ها وارد می‌شوند و باعث می‌شوند که شما احساس بدی داشته باشید. سازگاری دوگانه شما، برخی از شما سال‌ها است که اینجا بوده‌اید، علاقه شما به این مکان در کف زمین قرار دارد، اما شما قدرت برجسته‌تر کردن آن را دارید. بنابراین، این اهداف می‌توانند هدف‌های عالی باشند. و من فکر می‌کنم چیزی که شما گفته‌اید، داشتن یک درآمد بزرگ است، بنابراین شما می‌توانید تجارب خوبی داشته باشید و غیره، این نیز خوب است. اما به خاطر داشته باشید که نگرانی‌ای که تا ۷۵ درصد حتی با فعالیت‌های عمدی، شما از آن شادتر نیستید. بنابراین، بله، درآمد خوبی داریم، اما نیازی نیست که فوق‌العاده باشد.

تجربیات متوسط هم به همان اندازه که این تجربیات میلیونر احمقانه را درک می‌کند، خوب است. آره. سوالات دیگر؟ هنگامی که شما در ابتدای این سخنرانی درباره تجربیات صحبت کردید، من فقط فکر کردم که در این مطالعات، آن‌ها احتمالا بین انواع تجربیات مختلف تفاوتی قائل نبودند، اما من تصور می‌کنم که واکنش‌های متفاوتی نسبت به تجربه در مورد رفتن به این جزیره که شما در عکس برای رفتن به خانه مادربزرگ داشته‌اید، وجود خواهد داشت. من فقط داشتم فکر می‌کردم که آیا می‌توانید با تفاوت‌های بین انواع مختلف تجربه صحبت کنید و شاید ما به آن هفته بعد برسیم و چیزی که باید ارزش‌گذاری کنیم. آره.

بنابراین، موضوع شگفت‌انگیز این است که دوباره، زیرا ذهن ما مطلق است ، وقتی که ما در پلینزی فرانسوی دیوانه مانند ۱۰،۰۰۰ دلار تعطیلات در مقابل شما در مترو شمالی هستیم و با دوستان خود برای ۳۰ دلار تعطیلات به نیویورک می‌رویم، ما آن را با این مقایسه مقایسه نمی‌کنیم. ما این نقطه مقایسه واضح را نداریم، مگر اینکه آن را وارد کنید و آن بد باشد. زمانی که با دوستان خود در نیویورک هستید، همیشه اینطور نیست، “ خوب، اگر من ۱۰،۰۰۰ دلار در تعطیلات بودم، این کار خیلی بهتر خواهد بود مگر این که شما به کسی که نقطه مرجع دارد، بدهید. و این یعنی برای اکثر تجربیاتی که در آن شما تاثیر مثبت دارید، فقط این است که آن بالا است.

یک تغییر از زندگی روزمره زندگی تان در اینجا وجود دارد، و این تغییر بزرگی نیست. و بنابراین، این چیزی احمقانه در مورد نکات مثبت و منفی است، و یکی از چیزهایی که تغییر را تشخیص نمی‌دهد، همان چیزی است که اخطارهای ذهنی ما تغییر می‌کند، مانند اخطارهای ذهنی که از زمان به ساعت دو تغییر می‌کند. اغلب به مدت این تغییر توجه نمی‌کند، مانند این که تجربه شما چقدر طول می‌کشد، و همچنین اغلب به آن اندازه که فکر می‌کنیم بزرگی آن تغییر است، توجه نمی‌کند. درست مثل این است که، “ اوه، این بهتر از قبل است.”

و بنابراین، کلید این است که شما واقعا به آن نیاز ندارید تا برای ذهن خود حساب کنید، این به نوعی اثر سقف است زمانی که بهتر است، ذهن متوجه آن می‌شود. و بنابراین، این به این معنی است که احتمالا بین رفتن به خانه مادربزرگ شما و رفتن به این تعطیلات دیوانه‌وار دیگر، اما در عمل، اگر شما از چیزهایی که مثبت هستند لذت ببرید، اما اگر شما از چیزهایی که دارید لذت ببرید، گاهی اوقات شما می‌توانید آن تجربیات را فقط به همان خوبی یا حداقل، انجام دهید.

یکی از بدترین چیز این است که هر کاری که می‌توانید انجام دهید این است که همیشه آنچه را که دارید در برابر ۱۰،۰۰۰ دلار (۱۰۰۰۰ دلار)تعطیلات وحشتناک مقایسه کنید. بله، همانطور که دیدیم مانند یک قاتل فهمیدم این جایی که دوست دارم، “ اوه، این چیز به خوبی این چیز دیگر نیست.” یا “این به آن خوبی نیست که فکر می‌کردم خواهد بود”. اما به طور کلی، آن‌ها مثبت هستند. بنابراین در این آزمایش‌ها، آن‌ها اغلب تجارب مثبتی دارند و معمولا با کالاهای مادی در سطح پولی برابری می‌کنند. بنابراین، آن‌ها خواهند گفت، تجربه‌ای که ۱۰۰ دلار هزینه داشته باشد، یا این یک سری است که هزینه زیادی دارد و آن‌ها با چیز مادی آن را تطبیق خواهند داد. اما رقابت با هزینه پولی خیلی سخت است، اما به این دلیل است که دوباره، ما هیچ روش مطلق برای کاهش آن نداریم، اگر چه ما فکر می‌کنیم که ممکن است.

متن انگلیسی درس

So, talking about this and telling me so I can ask in the dining hall, “Oh, how’s that strategy going?” means you’re much more likely to put the effort in, this intentional effort, than just kind of let it slide. And so, that’s what we’re going to do now. So, anybody who want to share some, of all these habits, what are you going to do? Freiser? Can I just ask a quick question? Yeah, totally. And questions here, I should say. Is the reason why you’re waiting till next week to talk about these things is because you’re interrupting our happiness? Is that what’s happening?

Yeah, exactly. Well, two reasons, one is I’m kind of interrupting your happiness, I’m setting your expectation. Second thing is as will see in the final week, end points matter a lot, and so, if I end on those is they’ll stick with you best. The other reason though is that this stuff actually takes work, and you’re going to need a couple weeks to do these intentional practices more than you are going to need it to do the final thing. So, there’s lots, there’s a whole method to my madness about this stuff.

The good news is though is this, in some ways, these techniques that we’ve just talked about are really powerful, because they don’t take as much work for you guys to fully overcome your miswanting. You can like now the job that gives you a huge salary, you can like trying to get good grades, you can like all the accolades that you think are going to make you happy. This is a way to take the stuff that you think is going to make you happy, and actually let it make you happy. So, in some ways, it’s more powerful than the things you’ve missed. But yeah, I’m stringing you guys along, it’s good. It’s more fun that way. All right, but who wants to commit?

Yeah. Also another question, why do you suggest deleting social media instead of teaching us how to use it in a healthy way? Aren’t there like also positive, that you can express yourself, being connected with people, wouldn’t you be losing that part, too? Yeah. So, that’s actually a really good question, and I thought about that more as I was putting together the savoring part. Because one of the good parts of social media is that, it often is a tool for savoring, right? Like think about your Snapchat stories, oftentimes, you’re doing a story about something you really want to be thinking about and savoring. Often, we’re taking Instagram pictures of delicious food or stuff we want to share with others. And it lets us do that thing that was like kind of number one in the savoring, which is I’m going to share this with somebody else and I’ll let other people see it.

So, on the one hand, it could be used for good, but I think there’s two features of it even when we’re using it for savoring that are bad. One is that thing that I mentioned when we were talking about whether pictures can enhance savoring, that I worry that sometimes you’re using the social media not to really be more mindful and see the experience through a new light, sometimes you’re like, “oh gosh, I got to take a picture of this,” or like, “Oh gosh, I got to like,” and you’re on your Facebook or you’re on doing the Snapchat thing and typing it, and fixing your typing, and you’ve like destroyed your mindfulness. So, I think it does that more than we think.

The second thing is that, for better or for worse, sometimes our act of savoring can be negatively affecting other people because of the social comparison. So, for every time I take an awesome picture of my food, and I have this awesome delicious meal, it’s making the person who’s not eating a great meal feel kind of bad about themselves, and so, it’s hard to have the good parts with the bad parts. But I think if you’re committed to making social media good, and my guess is that most of you are not going to admit to me that you’re going to delete your Snapchat, so fair enough, I think it’s worth kind of finding ways to either make your feed a little bit more positive.

As I said, you guys could all commit to like being more honest in your feeds to give a better, like to savor things that aren’t as crazy or don’t make people feel badly, right? You can also try to curate it a little bit better, so you cannot go into it kind of habitually, which is I think a lot of people use social media is like “I’m just bored, I’m online, like let me go see what’s happening,” or not have it be prompting you with information which is worse. You can kind of be active about your choice to go to it. And I think if you do it that way, then you’re much more likely to kind of be mindful enough to do those sorts of stop thinks, where if you’re choosing it actively, then all of a sudden people and stuff aren’t going to make you feel as bad because you’re like, “Okay, wait.

This is what Snapchat does, this is sometimes I feel this way,” and you’ll notice it and that can kind of put the brakes on it. So, I think there are ways to use it positively. I think the problem is other people aren’t always, and it’s funny how I think the evolution of social media has moved more and more towards like an extreme social comparison. Back in the day, it was just like post what’s happening, and now, it’s pictures and media and these Snapchat stories, you really curate this narrative about how awesome you are and stuff. So, I worry that three years from now, there’s going to be even more socially comparative kinds of social media out there.

So, there are positive ways you can do it, but those are going to be very active seeming, they’re going to take your intentional effort to make them more positive. Other questions? In the first lecture, you talked about the misconceptions of happiness, and you mentioned that having a good job or earning a lot of money was not what makes us happy. But what if that good job and earning a lot of money, you do that because you want to afford all of these new experiences, and how is that related, what do you think about this? Yes.

So, what I would like you to take from this lecture is that, those things that you thought were going to make you happy, can make you happy if you’re the kind of person that puts those intentional habits into place. So, imagine you, again, let’s not even take a good job, which I think some of you guys think in this fantasy world of “someday I’ll have a good job”. Take this thing, the high school you would think was like the fantasy thing right now. You are Yale students, and legit you could wake up every day and be like, “Holy cow, I’m at the school like I really really wanted to go to”. Simulate 14-year-old you, and be like, “This is the bestest”.

And if you don’t feel that way, really do this thing, like sit down and write in two weeks you’re going to graduate. Like think about your friends, think about the things about your life that were cool here, think about what’s facing you on the other side, and how you’re going to spend your time and how that’s different. Literally spend 15 minutes writing that, and I bet, even if you’re the kind of person who like snickered at my, “This is the bestest,” because you didn’t feel like this was the bestest anymore, if you do that 15-minute exercise, there will be things about this place that you will be like, “That’s actually pretty good”. That can turn it on. And so, so this is the idea is that you can enjoy a good job, you can enjoy a marriage, you can enjoy being at Yale, if you put these practices into place.

If you don’t, your reference points will get all out of whack. Those ones that are out there in the world, you don’t have a good filter, they’re going to come in and make you feel bad. Your hedonic adaptation, some of you have been here for years, your liking of this place is going to be down at the floor, but you have the power to pop that up. So, those goals can be great goals. And I think what you said, having a big income so you can have good experiences and so on, that’s also good. But remember the caveat that like up to 75 grand even with intentional practices, you don’t get much happier than that. So, yes have a good income, but it doesn’t need to be super good.

Appreciating mediocre experiences is just as good as appreciating these crazy millionaire experiences. Yeah. Other questions? When you talked in the beginning of this lecture about experiences, I just wondered, I know in the studies, they probably didn’t differentiate between different kinds of experiences, but I imagine that there would be very different reactions to experiences from, say going to the island that you had in the picture to going to grandma’s house. I was just wondering if you could speak to the differences between different kinds of experiences and maybe we’ll get to that next week and what we should be valuing. Yeah.

So, the amazing thing is that, again, because our mind is bad at absolutes, when we’re on the crazy French Polynesia like $10,000 vacation versus you pop on the Metro North and go to New York with your friends for 30 bucks kind of vacation, we’re not comparing it against that. We don’t have this obvious comparison point, unless you insert it and that would be bad. When you’re in New York with your friends, you’re not constant like, “Well, this would be much better if I was on a $10,000 vacation”. Minds just don’t do that unless you give somebody that reference point. And what that means is that, for most experiences where you’re having positive effect, it’s just that it’s above baseline.

There is a change from your normal daily life here, and it doesn’t have to be a big change. And so, this is kind of the crazy thing about positive and negatives, and one of the things that comes from not recognizing absolutes is that, what our mind notices is change, like our mind notices there’s change from time one to time two. It doesn’t often notice the duration of that change, like how long your experience is, and it also often doesn’t notice as much as we think the magnitude of that change. It’s just like, “Oh, this is better than before”.

And so, the key is you don’t actually need it to be that much better for it to count for your mind, it’s kind of like a ceiling effect when it’s just better, minds notice that. And so, that means that yes, there’s probably some difference between going to your grandmother’s house and going on this other crazy vacation, but in practice, if you’re savoring the things that are positive, if you’re grateful about the things that you have, if you’re kind of being mindful throughout it, sometimes you can make those experiences just as good or at the very least, since we’re never kind of doing the absolute line by line comparison, your minds just won’t notice.

One of the worst thing is that you can do is always compare whatever you’re doing against the crazy $10,000 awesome vacation. Yes, as we saw that’s a like savoring killer, where it’s like, “Oh, it’s not as good as this other thing,” or, “It’s not as good as I thought it would be”. That’s just bad. But in general, they’re positive. So in these experiments, they often are positive experiences, and they usually equate across with the material goods at a monetary level. So, they’ll say, an experience that cost $100, or it’s a series that cost that much and they’ll match it with the material thing. But it’s hard to match in not monetary cost but like in “awesomeness” because again, we just don’t have any absolute way to rate that, even though we think we might.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.